نحوه پیشگیری و درمان تاولوقتی نام تاول را می شنویم، معمولاً به تاول روی پا فکر می کنیم، در حالی که تاول می تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود. تاول مکانی است که دائماً با قسمت دیگری از بدن در تماس است و دائماً پوشیده می شود یا حتی لباس می پوشد.

به گزارش ایسنا، با پرهیز از خاراندن و خارش پوست می توان از ایجاد تاول جلوگیری کرد، اما اگر می خواهید از ظاهر شدن آن بر روی پوست خود جلوگیری کنید، باید قبل از پیاده روی، دویدن یا هر فعالیت دیگری، به ایمنی پوست توجه کنید. اقدامات پیشگیرانه. انجام دهید.

برای جلوگیری از خارش پوست که منجر به تاول می شود، متخصصان پوست موارد زیر را توصیه می کنند:

1- مراقب پاهای خود باشید

بهتر است جوراب های ضد رطوبت بپوشید تا تاول روی پا ایجاد نشود. اگر پوشیدن یک جفت جوراب موثر نیست، برای محافظت از پوست خود دو جفت جوراب بپوشید. همچنین باید مطمئن شوید که کفش ها اندازه مناسب پای شما هستند. کفش ها هرگز نباید تنگ یا گشاد باشند.

۲- لباس مناسب بپوشید

هنگام ورزش لباس گشاد و ضد رطوبت بپوشید. از پوشیدن لباس های نخی تنگ خودداری کنید زیرا پنبه عرق و رطوبت را جذب می کند و منجر به اصطکاک و ساییدگی پوست می شود که منجر به تاول می شود.

3- از بند نرم استفاده کنید

برای نواحی آسیب دیده و تاول دار بدن، مانند انگشتان پا، از نوار چسب یا هر باند نرم دیگری استفاده کنید و مطمئن شوید که بانداژ هنگام استفاده به درستی مهر و موم می شود.

4- پودر یا ژل وازلین (وازلین) را به نواحی آسیب دیده بمالید.

این امر اصطکاک را زمانی که دو نقطه روی پوست به یکدیگر ساییده می شوند کاهش می دهد.

5- فعالیت خود را متوقف کنید

اگر در حین ورزش احساس ناراحتی یا درد کردید یا اگر پوستتان قرمز شد، ورزش را متوقف کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار تاول شوید.

نکاتی برای درمان تاول های پوستی

هنگامی که تاول روی پوست ظاهر می شود، سعی کنید صبور باشید و بگذارید خود به خود بهبود یابد. تاول ها معمولاً طی یک یا دو هفته خود به خود بهبود می یابند. همچنین باید از انجام هر کاری که باعث ایجاد تاول روی پوست شما می شود تا زمانی که به طور کامل بهبود یابد، خودداری کنید. برای درمان تاول، متخصصان پوست موارد زیر را توصیه می کنند:

1. روی تاول را بپوشانید

تاول‌ها و زخم‌های پوستی را با باند ببندید و لبه‌های پانسمان را به سمت داخل تا کنید تا مرکز کمی بالا بیاید.

2- از اسپیسر استفاده کنید

برای جلوگیری از بدتر شدن زخم های تاول دار با فشار در نواحی مانند کف پا می توان از پد استفاده کرد. یک برش در مرکز پد ایجاد کنید و آن را دور تاول بپیچید. سپس زخم را پانسمان کنید و آن را پانسمان کنید.

تا حد امکان از ایجاد تاول خودداری کنید

این می تواند منجر به عفونت شود. با این حال، اگر تاول بسیار بزرگ و دردناک باشد، ممکن است تخلیه لازم باشد. در این صورت می توان از سوزن ظریفی که با الکل ضدعفونی شده است استفاده کرد. یک سوزن را در گوشه ای از تاول فرو کنید تا مایع خارج شود، سپس محل را با آب و صابون بشویید و آن را با وازلین چرب کنید. زخم را تمیز و بانداژ نگه دارید.

به گزارش ایندیپندنت، در زمانی که تاول در حال بهبود است مراقب علائم عفونت پوستی باشید. اگر متوجه قرمزی پوست پر از چرک یا افزایش شدید درد و تورم شدید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.