ناسا 8 ماموریت فضایی مهم را گسترش می دهدآژانس فضایی آمریکا (ناسا) اخیراً هشت مأموریت فضایی مهم را گسترش داده است.

به گزارش ایسنا، پس از تکمیل ارزیابی ماموریت چندین فضاپیمای ناسا، آژانس فضایی تصمیم گرفت به دلیل اثربخشی علمی و پتانسیل بالای هر ماموریت برای گسترش و تعمیق درک کیهان، منظومه شمسی و موارد دیگر، هشت ماموریت را گسترش دهد.

ناسا در حال حاضر در حال توسعه یا پرتاب 12 ماموریت دیگر با شرکای دولتی و خصوصی در سراسر جهان است تا اطمینان حاصل کند که قرن بیست و یکم قرن بزرگی برای دنیای علم فضایی است.

8 ماموریت توسعه ناسا

ماموریت های توسعه یافته عبارتند از New Horizons، OSIRIS-Rex، LRO، InSight، Mars Laboratory، با نام مستعار “Mars”. کنجکاوی، MAVEN، مدارگرد شناسایی مریخ و اودیسه مریخ.

در نتیجه این ماموریت ها تا زمانی که با خرابی مهلک سیستم مواجه شوند یا به هر دلیلی از کار بیفتند و نابود شوند به کار خود ادامه می دهند.

در حالی که بیشتر این ماموریت ها برای سه سال به طول انجامیده اند، ماموریت Assyria-Rex برای رسیدن به هدف بعدی و نمونه برداری از سیارک آپوفیس برای 9 سال دیگر ادامه خواهد داشت، در حالی که Insight به تازگی فعال خواهد شد و تا پایان سال 2022 ادامه خواهد داشت. البته اگر نیروی برق آن بیشتر دوام بیاورد، سفر آن طولانی تر می شود.

همه پیشنهادات برای بررسی این ماموریت های در حال انجام توسط یک هیئت مستقل از کارشناسان که از ناسا، صنایع مختلف و دانشگاه ها گرد هم آمده بودند، بررسی شده است. در مجموع، بیش از 50 ماموریت انجام شده است و دو مورد دیگر هنوز در دست بررسی هستند.

این پانل هشت دستور علمی را گسترش داد و معتقد است که آنها اخبار مهمی برای سرمایه گذاری های آتی و پاسخگویی به سؤالات علمی عمیق ما دارند.

بسیاری از این مأموریت‌ها می‌توانند مأموریت‌های علمی چند رشته‌ای را ارائه دهند که کل حوزه مدیریت مأموریت علمی ناسا (SMD) را در بر می‌گیرد. به عنوان مثال، آنها می توانند به عنوان واسطه های اطلاعاتی برای فرودگرها و زیردریایی های مریخ، همراه با برنامه های دیگر برای حمایت از اهداف آینده ناسا، مانند سرویس حمل و نقل هوایی، شیمی تجاری ماه (CLPS) عمل کنند.

لوری گلیس، مدیر بخش علوم سیاره ای ناسا در واشنگتن، گفت: “ماموریت های طولانی فرصتی را برای ما فراهم می کند تا از سرمایه گذاری عظیم ناسا در اکتشاف و پیگیری های علمی استفاده کنیم.”

وی افزود: این برنامه افزودنی مأموریت ها را قادر می سازد تا داده های علمی جدید ارزشمند را به دست آورند و در برخی موارد، ناسا را ​​قادر می سازد تا اهداف علمی کاملاً جدید را کشف کند.

Assyria-Rex ماموریتی است که توسط ناسا برای مطالعه سیارک بنو و بازگرداندن نمونه ها برنامه ریزی شده است. مراسم راه اندازی این پروژه در 8 سپتامبر 2016 بدون تاخیر انجام شد. کاوشگر Assyrian-Rex در سال 2023 نمونه ای از سیارک بنو، یک سیارک کربنی را برای تجزیه و تحلیل دقیق به زمین آورد. انتظار می رود مطالعه این مواد به دانشمندان این امکان را بدهد که در مورد زمان قبل از شکل گیری و تکامل منظومه شمسی، مراحل اولیه شکل گیری زمین و منشا منظومه شمسی اطلاعات بیشتری کسب کنند.ترکیبات آلی که باعث پیدایش حیات در زمین شد. انتظار می رود این ماموریت به دانشمندان کمک کند تا پاسخ های جدیدی در مورد مراحل اولیه تکامل بدهند.

در صورت موفقیت، آسیریس-رکس اولین فضاپیمای ایالات متحده خواهد بود که نمونه سیارکی را برمی گرداند. سرانجام در 20 اکتبر 2020، فضاپیمای آسوریس-رکس با موفقیت بر روی سطح سیارک “بنو” فرود آمد و با جمع آوری نمونه ای از این سیارک، سفر خود را به فاصله 2.3 میلیارد کیلومتری زمین و یک کپسول نمونه در ماه آغاز کرد. در سپتامبر 2023 به صحرای یوتا خواهد رسید.

Osiris-Rex کپسول نمونه خود را هنگامی که در سپتامبر 2023 به زمین نزدیک می شود به زمین پرتاب می کند و ناسا امیدوار است که به سلامت در یوتا فرود بیاید.

برنامه اولیه این بود که آسیریس رکس پس از این عملیات به دور قبرستان خورشیدی، جایی بین عطارد و زهره بچرخد، اما اکنون ناسا و دانشگاه آریزونا تمدید این ماموریت را اعلام کرده‌اند. به نظر می رسد هنوز مقدار زیادی سوخت در مخزن Osiris-Rex باقی مانده است، بنابراین برنامه جدید ناسا این است که Osiris-Rex تخلیه شود، با یک سیارک دیگر به نام آپوفیس روبرو شود و وارد مرحله جدیدی به نام “کاوش آسیریس-آپوفیس” یا “Asiris- شود. Apex” (OSIRIS-APEX).

Asiris-Rex اولین استقرار خود را در Apophis 30 روز پس از انداختن نمونه بر روی زمین انجام خواهد داد. Asiris-Rex که بعدا به Asiris-Apex تغییر نام داد، پس از رسیدن به مقصد جدید به مدت 18 ماه، همان قرار طولانی مدت را با Benoit خواهد داشت. سپس به سطح آپوفیس نزدیک شد و از نیروی رانش خود برای جمع آوری غبار و مانند مطالعه بنو، غبار آپوفیس استفاده کرد. با این حال، این بار، هیچ نمونه ای جمع آوری نخواهد شد، در عوض، مانوری برای افشای ماده در زیر سطح آن طراحی شده است تا دانشمندان بتوانند درباره ترکیب و خواص آن اطلاعات بیشتری کسب کنند. سایر خواص سیارک ها.

مأموریت MAVEN همچنین اکتشاف جو مریخ و میدان مغناطیسی آن را با به حداکثر رساندن فعالیت خورشید در چرخه 11 ساله آن دنبال می‌کند، در حالی که درک ما از چگونگی تأثیرپذیری جو مریخ و میدان مغناطیسی آن توسط خورشید را به میزان زیادی بهبود می‌بخشد.

بخش علوم سیاره ای ناسا در حال حاضر 14 فضاپیمای مختلف پراکنده در سراسر منظومه شمسی را مدیریت می کند و 12 ماموریت دیگر در مراحل برنامه ریزی و اجرا هستند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.