نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

[ad_1]

نادر سلیمانی 55 ساله در روز 14 اسفندماه در زادروز خود با آرزوی آرامش برای همه مردم ایران گفت: از خداوند می خواهم هوای همه عزیزان را داشته باشد. نه من، نه اون آدم خیلی مذهبی و نه اونی که خودش رو آدم بد میگه، بلکه همه.

این بازیگر که مدتی است در سریالی بازی نمی کند، فکر می کند سانسور بیش از حد همیشه کار را خراب می کند و این برای صدا و سیما مشکل بزرگی است. ما باید به برخی افراد آموزش دهیم که بیشتر به مسائل روز فکر کنند.

نادر سلیمانی در گفت وگو با ایسنا که به مناسبت تولد وی انجام شد، ابتدا آرزوی خود را برای مردم ایران بیان کرد.

یادداشت هنرمند: دعای من برای مردم این است: پروردگارا، لطفا این سرزمین را نجات بده. ایران و ایرانیان شایسته همه خوبی ها هستند. از ته دل می گویم ایرانی ها آنقدر باهوش هستند که لایق بهترین ها هستند. خداوند دل همه ما را در این سال شاد کند. سفره آنها را برکت دهید و آرزوهای کوچک و بزرگ آنها را برآورده کنید. بنده کوچک خدا هستم و از خدا می خواهم در سال جدید به همه آرامش کامل بدهد.

نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

جشن تولد نادر سلیمانی در سال 1400

مخاطب با 10 سال پیش متفاوت است

در ادامه این گفتگو، سلیمانی در پاسخ به این سوال که حضور کم سابقه خود در سریال ها و دلیل دلزدگی مخاطبان تلویزیون، ابتدا به تفاوت بین مخاطبان سینما و تلویزیون اشاره کرد و گفت: اساساً مخاطبان سینما و تلویزیون هستند. بسیار متفاوت است.» مخاطبان تلویزیون عمومی هستند اما در عین حال بسیار آگاه و زیرک هستند. در عین حال، مخاطبان تلویزیون این روزها نسبت به 10 سال پیش تفاوت فاحشی دارند. متأسفانه، ما چیزهایی را در تلویزیون می بینیم که حتی عادی نیستند، چه رسد به مخاطبان باهوش تلویزیون. ما داستان های خوب و مضامین ناب در زندگی روزمره خود داریم که می توانیم در آنها پست کنیم، اما از آنها استفاده نمی کنیم. یکی از این موضوعات مشکل فقر یا ثروت زیاد است.

وی ادامه داد: به یاد دارم زمانی که آقای سازمان سال ها پیش یکی از مدیران شبکه سه سیما بود، خیلی آدم با دانشی بود و پای خیلی از اتفاقات ایستاده بود تا مدیر و عوامل اذیت نشوند. اما نه الان مثل قبل.” مثلاً پیدا کردن همان رانت و پولی که از کشور می‌آید، موضوع خالصی برای انتشار است که نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.

مواظب باشید شوخی های ما هدر نرود

نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

سلیمانی که برای بازی در «ضد 1400» در جشنواره فجر امسال برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد، سپس به بحث کمدی در سریال چندسری پرداخت. تمرین کنید و بگویید: «فکر می‌کنم در بحث کمدی، ذهنیت خیلی مهمتر از کار ماست.” طعنه آمیز نباشید؛ به نظر من کمدی و کمدی بسیار متفاوت هستند. هدف کمدی خنداندن مردم است، اما طنز گزنده است و در عین حال وقتی گاز می گیرد، آگاهی دارد. عزیزان ما باید کمی شجاع تر باشند، راستش را بخواهید حالا می بینند که تهیه کننده ها، کارگردان ها، کارگردان ها همه چیز را می سازند و روی تلویزیون می گذارند، بدون اینکه مخاطب بفهمد با خودشان حرف می زنند. الان یک بچه 10 ساله کاملا آگاه است.

بازیگر سریال های «ساعت خوش»، «باغ مظفر»، «مرد هزار چهره»، «معمای شاه» و «کلاه پهلوی» تاکید کرد: یکی از محدودیت های سریال های طنز در پخش است. موج، برخی می گویند ما دلخور شدیم، در حالی که اینطور نبود. متأسفانه، سانسور بیش از حد همیشه به همه چیز آسیب می زند. باید کمی آگاهی مردم را بالا ببریم و بگذاریم مردم کمی به مشکلات زندگی فکر کنند. این چیزی است که تلویزیون را بسیار محبوب کرده است. البته منظورم ضد اجتماعی نیست. نه، هدف من جذب مخاطب و ایجاد اعتماد است. سریال ما از نظر فنی و ذهنی ضعیف شده است و این موضوع باید ریشه ای پیدا کند.

من سریال طولانی دوست ندارم

سلیمانی که این سال‌ها عمدتاً در عرصه طنز فعالیت می‌کرد، به شما پاسخ داد که اخیراً برای بازی در یک سریال تلویزیونی دعوت شده‌اید؟ وی خاطرنشان کرد: اخیراً دو سریال به من پیشنهاد شد که آن ها را دوست نداشتم. جا دارد به موضوع دیگری در جامعه هنری ما اشاره کنم که مثلاً من هنرمند نامزد سیمرغ امسال هستم. این هم یک مشکل بزرگ است.

احساس مسئولیت در قبال کودکان

نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

نمایش تلویزیونی هیولاها

وی سپس بر اهمیت کار کودکان تاکید کرد: تنها چیزی که همیشه گفته و انجام داده ام کار کودک است و وظیفه شخصی خود می دانم که فرزندانم را بدون برنامه رها نکنم. به همین دلیل در تمام این سال ها با گروه های «گل و بلبل» و «کارآگاه نجار» همکاری داشتم و به همکاری با آنها ادامه خواهم داد. در حوزه کودکان باید طوری عمل کنیم که فرزندانمان برنامه درسی بزرگسالان را رعایت نکنند.

نمی دانم سیاست ایستگاه چیست؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به یافتن اشیا در مقوله طنز یادآور شد: در حوزه طنز سوژه های زیادی با هزینه داریم. دوستانی مثل رضا عطاران، مهران مدیری و سعید آقاخانی دوستان خیلی خوب من در عرصه طنز هستند، اما نمی دانم خط مشی صداوسیما چیست؟ من اهل صحبت درباره سیاست‌های سازمانی نیستم، اما می‌خواهم مخاطبان را درگیر کنم تا وقتی سریالی تمام می‌شود، آن‌ها همچنان آن را مانند خودشان به خاطر بسپارند. نویسندگانی هم داریم که در سریال سازی خیلی خوب هستند اما از آنها استفاده نمی کنیم.

نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

لحظه های شادی

چرا تیم «ساعت خوش» منحل می شود؟

این هنرمند ساخت سریال 90 دقیقه ای را نیز از دیگر مشکلات سیما دانست و گفت: یکی دیگر از مشکلات صداوسیما این است که در دقیقه 90 درام می سازند. نکته منفی دیگر این است که وقتی سریال ما مخاطبانشان را درگیر می کند، به جای اینکه به آنها انرژی بدهیم، به آنها نیرو و انرژی خوبی می دهیم تا آنها را ادامه دهند، همانطور که آنها مشهور شدند، به آنها حمله کردیم! که این اصلا خوب نیست. مثلاً اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگوییم سریالی مثل «ساعت خوش» هنوز هم مخاطب دارد و هنوز هم طرفداران زیادی دارد و وقتی پخش می شود به من پیام می دهند اما چرا همین کار را می کنند. خیلی از جوان های خوب که با هم خوب درس می خوانند پراکنده می شوند و بعد چه کسانی به یک طرف می روند؟ در حالی که می تواند ادامه یابد.

فضای مجازی برنامه خانه بهتر

نادر سلیمانی در پاسخ به اینکه به نظر شما سینمای خانگی در فضای مجازی بهتر از تلویزیون است؟ “خوشبختانه، آنها در این موضوع کمی بهتر هستند و آزادانه عمل می کنند. البته آنجا مشکلات زیاد بود اما در نهایت دستشان بازتر بود. در شبکه نمایش خانگی به بازیگران از نظر بودجه وزن بیشتری داده می شود، اما متاسفانه صداوسیما به چرتکه پول می اندازد که واقعاً به هیچ وجه شرایط ما را ندارد و این باعث می شود که بسیاری از بازیگران هرجا بگویند. . آنها پرداخت می کنند، ما بازی می کنیم. متأسفانه سریالی را کار می کردیم که یک سال بعد از اتمام کار با ما حل شد و به نظر می رسد در رادیو این موضوع حل شده است و فصل پایانی همچنان به عنوان مهریه است که نشان می دهد کی می دهد و کی می گیرد!

«زیرزمینی» یک کمدی موفق است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود مانگای «زیرزمین» را یکی از آثار جذاب تلویزیون معرفی کرد و گفت: «زیرزمین» واقعاً اثری زیبا و از داستان های جذاب است. انشاالله صداوسیما امسال بتواند نمایش ها و سریال های خوبی را اجرا کند. من یکی از مخاطبان سریالی هستم که «برف بی‌صدا» را نمایش می‌دهد و فکر می‌کنم جای افتخار است، اما از تعریف و تمجید دریغ نمی‌کنیم. نمی گویم سریال خوبی است اما خوب است. شاید برخی بپرسند که چرا نادر سلیمانی سریال های تلویزیونی را ضعیف تماشا می کند؟ در اینجا باید بگویم که باید به عقاید و حس یکدیگر احترام بگذاریم و به همدیگر توهین نکنیم. ما نمی توانیم و حق نداریم از کسی انتقاد کنیم. در کل به شخصه معتقدم اگر هدفمان از سریال سازی درست باشد و برای خدا کار کنیم، مطمئنا کارمان همیشه جذاب خواهد بود.

اگه جوکر برم از همون دقیقه اول حذف میشم

نادر سلیمانی برای مردم کشورش چه آرزویی کرد؟

این بازیگر پیشکسوت طنز در پایان درباره برنامه «جوکر» گفت: یکی از شوخی هایی که این روزها از برخی دوستان می بینم و خیلی ناراحتم این است که «جوکر» معرفی شد، یک برنامه خنده دار است و من اذیت شده من هرگز دوستانم را خرد نمی کنم. «جوکر» نمایشی با دیدگاه طنز است و مهم این است که در این موقعیت های ناجور می توانید 10 دقیقه مردم را بخندانید. من دوبار به جوکر دعوت شدم، اما متاسفانه سرم شلوغ است و از من می پرسند که چه زمانی نمی توانم کار کنم. در عین حال من از آن دسته افرادی هستم که قطعا در همان دقیقه اول می خندم و نمی توانم آن را تحمل کنم. نه تنها می تواند و بلکه یک آدم معمولی در «جوکر» ظاهر می شود و نمی تواند آن را بگوید، من خیلی سریع هستم. راستش این روزها خیلی درگیر کار خودم هستم. اتفاقی قبل از جشنواره برایم افتاد، هنوز مشغول فیلمسازی هستم و وقت آزاد هم ندارم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.