ناتو نسبت به حرکت و خروج نیروهای روسیه از مرز اوکراین ابراز تردید می کند

[ad_1]

ناتو روسیه را به افزایش نیروهای خود در مرز یک روز پس از اعلام آغاز خروج نیروها از مرز اوکراین متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان بی سی، پس از آنکه سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه از اعزام چند واحد نظامی روسیه به نزدیکی مرز با اوکراین پس از اتمام رزمایش توسط این یگان ها خبر داد، رهبران غربی هشدار داده اند که هیچ مدرکی ندیده اند. از چنین عقب نشینی

دولت روسیه روز چهارشنبه ویدئویی منتشر کرد و مدعی شد که یگان‌های ارتش روسیه پس از تکمیل مانورهای خود به پایگاه‌های دائمی خود باز می‌گردند. CNBC گزارش داد که آنها قادر به تایید صحت فیلم نیستند.

مقامات روسیه همچنین اعلام کردند که نیروهای روسی شرکت کننده در رزمایش بلاروس، در شمال مرز با اوکراین، در 20 فوریه به پایگاه های دائمی خود باز خواهند گشت. با این حال، رهبران غربی ادعای روسیه را زیر سوال برده اند.

قرار است وزرای دفاع ناتو روز چهارشنبه در بروکسل دیدار کنند تا درباره آنچه که ائتلاف نظامی آن را «جدی‌ترین بحران امنیتی پیش روی مقامات ائتلاف در اروپا» برای دهه‌ها می‌خواند، گفتگو کنند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیش از نشست امروز به خبرنگاران گفت: ما همچنان منتظر خروج نیروهای روسیه هستیم.

وی گفت: ما تاکنون شاهد کاهش تنش در این منطقه نبوده ایم. برعکس، به نظر می رسد روسیه همچنان به تقویت مواضع نظامی خود ادامه می دهد.

استولتنبرگ افزود که روسیه “همیشه نیروهای خود را عقب می راند”، بنابراین ویدئویی که حرکت نیروها و تانک ها را نشان می دهد “خروج واقعی را تایید نمی کند”.

استولتنبرگ گفته است که متحدان ناتو آماده تعامل با روسیه هستند.

در همین حال، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه به اسکای نیوز گفت که اگرچه غرب “نشانه های مثبتی” از روسیه دیده است، “اطلاعاتی که امروز می بینیم هنوز دلگرم کننده نیست.”

وی گفت: «ما شاهد ایجاد بیمارستان‌های صحرایی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین در بلاروس هستیم که تنها می‌تواند به عنوان یک گام مقدماتی برای حمله تلقی شود. من فکر می کنم در حال حاضر سیگنال های مختلفی وجود دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.