موسیقی یکی از مهمترین ابزارهای هنری برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است

[ad_1]

رئیس اداره فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: موسیقی یکی از مهمترین مظاهر هنر است که می تواند مفاهیم مربوط به ایثار را به خوبی منتقل کند و صندوق شهدا و ایثارگران و به ویژه کل اداره کل هنر آمادگی حمایت از این آثار را دارد.»

به گزارش ایسنا، محمدعلی فقیه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی کشور نوای مهر که یکشنبه 15 اسفندماه در تالار وحدت برگزار شد، سخنرانی کرد: ای. موسیقی ایرانی موتور محرکه فرهنگ در کشور ماست و در ایام میهن دوستی شاهد هیجان ناشی از این هنر بودیم و موسیقی مانند آن هنوز برای ما خاطره انگیز است.

وی افزود: موسیقی یک زبان جهانی بین المللی است و نمونه آن سمفونی ایثار سروده استاد مجید انتظامی است که پس از گذشت سال ها همچنان مورد استقبال قرار می گیرد و جذابیت آن روز به روز بیشتر می شود.

رئیس بازوی فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: موسیقی به ویژه در قالب غیرکلامی پیام خود را به سراسر جهان منتقل می کند. موسیقی یکی از مهمترین جلوه های هنری است که می تواند مفهوم ایثار را به خوبی منتقل کند و بنیاد شهید و امور ایثارگران و به ویژه اداره کل هنری آماده حمایت از این آثار است.

در ادامه این جشنواره، آرای هیئت داوران در بخش‌های مختلف قرائت می‌شود که به موجب آن در گروه کر هیئت داوران این بخش از جشنواره (شهلا میلانی، شهروز حقی و نادر مشایخی) پس از بررسی و ارزیابی آثار. با اهدای تندیس جشنواره، نشان افتخار و جایزه نقدی از گروه کر «مهر وطن» به سرپرستی مسعود نکویی از استان کرمان مقام اول، گروه کر «پارسه» به سرپرستی طیب فقیه از استان فارس مقام دوم و گروه کر «طنین» به اجرا درآمد. توسط احسان صادقیان. وی از خراسان رضوی در مقام سوم و گروه کر «شقایق» به سرپرستی عباس بهادر از چهارمحال و بختیاری را شایسته تقدیر دانست.

هیئت داوران جشنواره در مسابقه تک آهنگ (مجید انتظامی، محمد سعید شریفیان و عبدالجبار کاکایی) پس از بررسی و ارزیابی آثار اجرا شده در مسابقه تک آهنگ با اهدای نشان جشنواره، نشان افتخار و جوایز نقدی از گروه موسیقی «سردار» به سرپرستی علیرضا ملکی از استان خراسان رضوی، گروه «آوازهای افلاکی» به سرپرستی طاهر مرادی از استان لرستان و گروه «آتیلا» به سرپرستی حسین رسولی از استان آذربایجان شرقی تنها هوی به عنوان اثر برتر جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این بخش هیئت داوران به گروه های موسیقی «ارگانون» به سرپرستی امید دانشور از استان مرکزی و «سالم» به سرپرستی سعدی صادقی از استان مازندران تجلیل و جوایز نقدی اهدا کردند.

داوران بخش نماهنگ جشنواره (بهرام دهقانایر، مهدی فرجی و رحمان سیفی آزاد) پس از بررسی و ارزیابی آثار اجرا شده در بخش نماهنگ، به جشنواره با اهدای لوح تقدیر و جوایزی اهدا کردند.جوایز نقدی از نماهنگ ها. «کشیدن یک عاشق» به تهیه کنندگی اسحاق مجیدی. ابتدا نماهنگ «اقیانوس بیکران» به تهیه کنندگی مریم رزاقی و عبدالرضا باقری رتبه دوم، نماهنگ «ایرانیم» به تهیه کنندگی هادی طاهرفر رتبه سوم، نماهنگ «هدیه» به تهیه کنندگی کامران همت پور در رتبه چهارم و نماهنگ «خطاب به تمجید از تهیه کننده حسن قهرمانی». هیئت داوران همچنین به نماهنگ «فاطمیون حرم» محصول آستان قدس و نماهنگ «عشق به نام ایران» به تهیه کنندگی علی به تهیه کنندگی یگانه پلاکارد و جایزه نقدی اهدا کردند.

داوران جشنواره در بخش آواز دانش آموزان (شهلا میلانی، شهروز حقی و نادر مشایخی) از گروه های شرکت کننده با اهدای نشان افتخار و جوایز نقدی از گروه سرود «نسیم صبا» از استان چهارمحال و بختیاری رتبه اول را کسب کردند. گروه آوای مهر طاها از اصفهان و گروه مصباح الهدی از فارس دوم شدند و گروه سرود شهید فرجی از تهران و گروه جوانه ها از مشهد با هم جشن گرفتند. محل.

در این تکنوازی علی اصغر قهرمانی تکنواز گروه سرود ملی شهید فرجی به عنوان تکنواز برگزیده تهران تجلیل شد.

هیئت داوران همچنین به امیر کرامتی، تکنواز گروه کر «ندای ثامن» از تهران و نیما نیکبخت، تکنواز گروه کر «آوای» مهر طاها از اصفهان، هیئت تجلیل و جایزه نقدی اهدا کردند.

اجرای چند قطعه موسیقایی از دیگر برنامه های اختتامیه جشنواره موسیقی نوای مهر بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.