“من او را کشتم زیرا او گفت هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.”

[ad_1]

دیوان عالی کشور در انتقام از قتل مردی که به دخترش با کلنگ حمله کرده بود، حکم را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: بعدازظهر 25 اسفند 97 بود که مردی میانسال با دستگیره ای درشت به سمت میدان فلسطین در شهرستان قوچان حرکت کرد که ناگهان نگاهش تیراندازی به مردی به نام ن.ا. نیم تنه نشسته (خمیده) با تلفن صحبت می کند. این مرد جوان به شدت خشمگین چوبی را بلند کرد و به سر و پیشانی او زد. با افتادن جوان خون آلود بر زمین، رهگذری سعی کرد در غوغا دخالت کند، اما محمد که خشمگین شده بود، از مرد جوان خواست که در موضوع «ناموس» دخالت نکند. دقایقی بعد مجروح به مرکز درمانی منتقل شد اما علائم حیاتی نداشت و بر اثر عوارض ناشی از ضربه به مچ دست جان باخت. طولی نکشید که تحقیقات گسترده برای دستگیری ضارب که با حضور پلیس و دادگستری در محل جنایت آغاز شد و چند ساعت بعد در روستایی نزدیک به دام افتاد.

با انتقال متهم به دادسرا، تحقیقات قضایی درباره این جنایت هولناک ادامه یافت و «محمد» صریحاً به قتل اعتراف کرد. وی در بازجویی و بازسازی صحنه جنایت به بازپرس پرونده گفت: مدتی با ن.ا به دلیل تعرض به دخترم دعوا کردم و همچنین شکایت دارم که پرونده چند روزی در شعبه کیفری قوچان رسیدگی شد. شهودم را به دادگاه بردم، اما امروز (روز رسیدگی) پیامکی به دستم رسید که وقتی به کافی شاپ رفتم و آن را تماشا کردم، محتوای اطلاعیه تازه متوجه شدم که «نا» تبرئه شده است.» خیلی عصبانی بودم و برای ملاقات با مقامات قضایی به دادسرا رفتم و چون در جلسه کاری بودند نتوانستم آنها را ببینم و در این هنگام وقتی به خانه می رفتم یادم آمد که باید کلنگ بخرم. چون یخ داشت و برای شکستن یخ به کلنگ نیاز داشتم.به همین دلیل مسیرم را عوض کردم و آن را خریدم.یک دسته کلنگ به قیمت 10000 تومان از یک مغازه آهن آلات فروشی و به سمت میدان فلسطین حرکت کردم در این هنگام به طور تصادفی ن.ا را دیدم. و چون خیلی ازش متنفر بودم به سمتش رفتم و با مشت زدم به سرش چون به من گفت در دادگاه که هیچ کاری نمی توانید انجام دهید! البته من قصد کشتن او را ندارم و فقط می خواهم او را تنبیه کنم!

این پرونده جنایی پس از انجام تحقیقات تکمیلی و صدور کیفرخواست به دلیل اهمیت ویژه به شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی منتقل و توسط قضات مورد رسیدگی قرار گرفت. در جریان دادگاه به ریاست قاضی هادی دنیادیده و مستشار قاضی غلامرضا مصطفوی، متهم در حالی پای میز محاکمه ایستاد که تحقیقات قضات دادگاه زوایای پنهان جنایت را با تمام جزئیات آشکار کرد.

ابتدا قاضی از متهم پرسید: چند بار با کلنگ به سر «نا» زد؟ متهم پاسخ داد: سه ضربه با چوب، دو بار عمودی و یک بار افقی به او زدم.

– همسر مقتول هم در صحنه حضور داشت؟

– ندیدمش!

– آیا کس دیگری با شما هست؟

– نه! من تنها بودم.

– آیا قبلاً برای قتل برنامه ریزی کرده بودی؟

– من اتفاقی NA را دیدم و قصد کشتن او را ندارم.

– اگر قصد کشتن او را ندارید، چرا دو ضربه به سرش می زنید؟

– من می خواهم مودب باشم. من او را کتک زدم زیرا دخترم را مورد تعرض قرار داد. او حتی شهودی را که به دادگاه بردم مسدود کرد و مختل کرد. برای همین با چوب زدمش!

بر اساس این گزارش، متهم در ادامه جلسه دادگاه به تفصیل توضیح داد: «آن روز حدود ساعت 11 صبح دادگاه را ترک کردم. وقتی نزدیک ساعت 12 به میدان فلسطین رسیدم، ناگهان یادم آمد که به کلنگ نیاز دارم. وقتی به میدان فلسطین رسیدم، ناگهان تلفن همراه NA را در یک دست دیدم، ناتمام و یک تکه کاغذ در دست دیگر. وقتی به دیدنش رفتم سعی کردم در مورد همان شکایتی که کرده بودم با او صحبت کنم اما او به حرف من توجهی نکرد. با خودم گفتم خیلی کامل بود. قصد کشتن ندارم، فقط می‌خواهم او را ساکت کنم تا جایی دیگر درباره آن صحبت نکند. وقتی به سرش زدم، جوانی برای دستگیری من آمد. به او گفتم که این موضوع ناموسی است، او عقب نشینی کرد و یادم نمی آید چند ضربه به سرش زده باشم، اما وقتی روی زمین افتاد استرس داشتم و چند دقیقه بعد رفتم. روستایی با پیراهن سفید غرور جایی که اسیر شدم

متهم این پرونده جنایی نیز در دادگاه اخیر به سوالات قضات اینگونه پاسخ داد:

– با دیدن «نا» (قربانی) از خیابان رد شدید؟

– نه! چون آهن فروشی و محل حادثه در یک خیابان هستند.

– مرحوم تا دریافت ضربه نهایی هیچ واکنشی نشان نداد؟

– او فقط دستش را در کت من گذاشت اما نتوانست بلند شود و روی زمین افتاد.

-قبلا گفتی اولین ضربه رو به پیشونیش زد و عینکش افتاد.

– نه! گفتم از پشت سرش زدم برای همین عینکش افتاد.

آیا نمی دانستید که ضربه زدن با کلنگ به سر یک نفر باعث مرگ او می شود؟

– نه! نمی دانم. فقط میخوام ساکتش کنم

پس از پایان محاکمه و در حالی که ارتکاب جرم در نزد قضات شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ثابت شده بود، با توجه به اقرار صریح متهم و محتوای پرونده، رأی خود را تنظیم و اعلام کردند. دادگاه در اقدامی متقابل با استنادات شدید قانونی رای صادر کرد و به این ترتیب با اعتراض وکلای مدافع و متهمان پرونده برای رسیدگی ویژه به دیوان عالی کشور ارسال شد اما قضات شعبه بیست و نهم دیوان عالی کشور پس از بررسی دقیق. رسیدگی به این پرونده جنایی، تصمیم گرفته شده است. شعبه ششم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی را بر اساس موازین شرعی و قانونی و مهر تاییدی تشخیص داد.

به نظر قضات دیوان عالی کشور، این پرونده کیفری جهت اجرا به دادسرای عمومی و انقلاب ارسال شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.