منافع ایالات متحده در طولانی کردن جنگ روسیه و اوکراین

[ad_1]

یک کارشناس در امور ایالات متحده اظهار داشت که فرسایش جنگ روسیه و اوکراین به نفع ایالات متحده و غرب است. زیرا این امر مسکو را بیشتر تضعیف خواهد کرد.

امیرعلی ابوالفتح در گفت وگو با ایسنا، درباره تاثیر فرسایش در جنگ روسیه و اوکراین گفت: هر چه زودتر این جنگ پایان یابد، بیشتر به نفع روسیه و اوکراین است، اما فرسایش آن در جنگ روسیه و اوکراین است. منافع آمریکا و غرب».

وی گفت: «این واقعیت که طولانی شدن این جنگ که توسط چندین کشور غربی از جمله ایالات متحده و بریتانیا هدف قرار گرفته است، این امیدواری را تقویت می کند که آنها دسترسی بیشتری و زودتر به هدف انجام کارها داشته باشند.» روسیه را تضعیف می کند. هدف غرب این است که روسیه موقعیت خود را در صحنه بین المللی از دست بدهد.

وی گفت: در حال حاضر موانع زیادی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بین روسیه و اوکراین وجود دارد و ارسال تسلیحات غربی به اوکراین همچنان ادامه دارد. این مشکلات خود باعث طولانی شدن و فرسایش این جنگ می شود. نتیجه این است.

ابوالفتح گفت: «بعضی از تحلیلگران معتقدند که اگر این روند ادامه یابد، روسیه با همان سرنوشتی روبرو خواهد شد که چند سال پس از حمله به افغانستان برای اتحاد جماهیر شوروی رقم خورد.

مورخان معتقدند که یکی از علل سقوط اتحاد جماهیر شوروی، حمله به افغانستان بود، زیرا اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان اقتصاد ضعیفی داشت، ادامه جنگ برای اتحاد جماهیر شوروی گران تمام شد و منابع اتحاد جماهیر شوروی محدود بود. آقای نو بعد از این جنگ نابود شد.

ابوالفتح افزود: برخی از دیپلمات های غربی نیز امیدوارند در صورت تکرار این وضعیت در زمان حمله روسیه به اوکراین، این کشور به سرنوشت شوروی دچار شود و یا قدرت روسیه تضعیف شود تا جایی که این کشور دیگر نخواهد داشت. باش، عمل کن و اعلام کن.»

وی گفت: این افراد معتقدند که اگر روسیه در اوکراین پیروز شود یا شکست راهبردی رخ ندهد، می توانند پس از مدتی به اوکراین یا کشور دیگری در منطقه حمله کنند. آنها می گویند اگر غرب در ماجرای “کریمه” 2014 علیه روسیه جدی بود، مسکو در سال 2022 دیگر به اوکراین حمله نمی کرد.

ابوالفتح افزود: غرب در واقع به این نتیجه رسیده است که باید مشکل روسیه را یک بار برای همیشه حل کند و این بار از روسیه عقب نشینی نمی کند و این جنگ به نفع روسیه است. منافع از بین می رود، زیرا در این روند، قدرت روسیه کمتر و کمتر می شود.
البته تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها توجه چندانی به احتمال استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای در صورت فرسایش جنگ ندارند و به نظر می‌رسد این فرسایش احتمال استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد.استفاده از سلاح‌های هسته‌ای.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.