مقایسه تجهیزات لیزر فیبر با اندازه دستگاه


با ظهور دستگاه برش لیزر فیبر، استفاده از فناوری لیزر بسیار تحت تأثیر قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روتک، دستگاه های برش لیزری کالای لوکس محسوب نمی شوند، اما کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارند.

امروزه بازار دستگاه های برش لیزر فیبر گسترش یافته است و اگر قصد خرید یکی از این دستگاه ها را دارید، تامین کنندگان زیادی برای انتخاب وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، شرکت های فروش به طور مداوم در حال بهبود کیفیت و اثربخشی محصولات و تصمیمات خرید خود هستند. دستگاه برش لیزری طبیعت برای مشتریان سخت خواهد بود.

قبل از خرید دستگاه برش لیزر فیبر، سوالات زیادی در ذهن مصرف کنندگان ایجاد می شود. این سوالات عبارتند از:

طبقه بندی کاترها چیست؟ تفاوت بین دستگاه های برش لیزر چیست؟ چگونه یک دستگاه برش لیزر فیبر متناسب با نیاز خود انتخاب کنیم؟

در اینجا با شما در مورد انتخاب و خرید تجهیزات مناسب صحبت خواهیم کرد.

کاربردها و الزامات تجهیزات لیزر فیبر

فناوری لیزر در سال های اخیر به سرعت توسعه یافته است و به فناوری پیشرو برش در سراسر جهان تبدیل شده است.

در تولیدات صنعتی، برش لیزر بیش از 70 درصد پردازش لیزر را به خود اختصاص داده و مهمترین فناوری کاربردی در پردازش لیزر است.

با افزایش تقاضا برای ماشینکاری دقیق و افزایش قیمت مواد خام در سراسر جهان، دستگاه های برش لیزری کم مصرف با کارایی و دقت بالا مورد توجه قرار گرفته اند.

با توجه به انواع مختلف ژنراتورهای لیزری، بازار فعلی را می توان تقریبا به سه نوع تقسیم کرد: دستگاه برش لیزر CO2، دستگاه برش لیزر YAG (جامد) و دستگاه برش لیزر فیبر.

مزایای دستگاه برش لیزر فیبر در مقایسه با دستگاه لیزر CO2

 • تولید پرتو لیزر با کیفیت: پرتو لیزر در این دستگاه بسیار کم است. برش های صاف تر، راندمان کار بالاتر و کیفیت ماشین کاری بهتر را می توان در این ماشین ها ایجاد کرد.
 • سرعت برش بسیار بالا: دستگاه برش لیزر فیبر دو برابر سریعتر از دستگاه برش لیزر CO2 است.
 • پایداری بالا: استفاده از لیزر فیبر وارداتی پیشرو در جهان، عملکرد پایدار و عمر طولانی را برای اجزای کلیدی به ارمغان می آورد.
 • هزینه های تعمیر و نگهداری بسیار کم: بدون استفاده از لیزر کمکی گاز و پرتو لیزر بدون لنزهای بازتابنده.
 • کارکرد و نگهداری آسان محصول: انتقال پرتو بدون تنظیم مسیر نوری انجام می شود.

مزایای دستگاه برش لیزر فیبر نسبت به دستگاه برش YAG

1) سرعت برش دستگاه برش لیزر فیبر 4 تا 5 برابر دستگاه لیزر YAG است. این دستگاه برای تولید و پردازش در مقیاس بزرگ مناسب است.

2) دستگاه های لیزر YAG دیودهای پمپ دار گران تر از دستگاه های لیزر فیبر هستند.

3) طول عمر و دوام دستگاه لیزر YAG کمتر از دستگاه لیزر فیبر است.

دستگاه برش لیزر چگونه کار می کند

دستگاه برش لیزر فیبر یکی از محصولات تکنولوژی پیشرو در جهان است که از منبع لیزر به عنوان منبع تولید پرتو لیزر استفاده می کند.

لیزر فیبر یک پرتو لیزر پرانرژی و با چگالی بالا تولید می کند که روی سطح قطعه کار جمع می شود. ناحیه قطعه کار که با یک نقطه فوکوس بسیار ظریف روشن می شود، فورا ذوب و تبخیر می شود.

این سیستم مکانیکی مزایای آشکاری نسبت به لیزرهای حالت جامد دارد و به تدریج به یک پیشرفت مهم در پردازش لیزری با دقت بالا، سیستم‌های رادار لیزری، فناوری فضایی، صنعت پزشکی و سایر صنایع تبدیل شده است.

در مقایسه با دستگاه برش لیزر CO2، این دستگاه باعث صرفه جویی در مصرف فضا، انرژی و گاز می شود. همچنین دارای نرخ تبدیل فوتوالکتریک بالا و حفاظت از محیط زیست است.

مقایسه تجهیزات لیزر فیبر با اندازه دستگاه

ویژگی های اصلی دستگاه برش لیزر فیبر

 • لیزر فیبر دارای نرخ تبدیل الکترواپتیکی بالا و نرخ تبدیل بیش از 30 درصد است.
 • لیزر فیبر نیازی به چیلر ندارد و استفاده از کولر هوا می تواند به میزان قابل توجهی در مصرف برق در حین کار صرفه جویی کند. از طرفی باعث کاهش هزینه های عملیاتی و دستیابی به حداکثر راندمان تولید می شود.
 • لیزر برای کارکردن فقط به انرژی الکتریکی نیاز دارد و برای تولید پرتو با حداقل هزینه های عملیاتی و نگهداری نیازی به گاز اضافی نیست.
 • طول موج خروجی لیزر فیبر با کیفیت پرتو خروجی خوب و چگالی توان بالا، برای جذب مواد فلزی استفاده می شود. این ویژگی برای قابلیت برش و جوشکاری بسیار خوب است، بنابراین هزینه ماشینکاری را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • مسیر پرتو لیزر به یک سیستم راهنمای پرتو پیچیده مانند آینه نیاز ندارد. این مسیر نوری ساده ساختاری پایدار دارد که نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد.
 • سر برش لیزری فیبر دارای محافظ لنز است که هزینه مواد مصرفی گران قیمت مانند آینه های فوکوس را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • اندازه پرتو لیزر تولید شده توسط این دستگاه کوچک است. همچنین سبک وزن است، در موقعیت کاری حرکت می کند و نقطه پرتو بسیار کوچکی دارد.

مقایسه تجهیزات لیزر فیبر با اندازه دستگاه

انتهای گزارش تبلیغاتیSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.