مقاومت در دل همه مستضعفان جهان جان تازه ای ایجاد کرده است

[ad_1]

ایسنا/ کردستان رئیس جهاددانشگاهی کردستان گفت: مقاومت روح و جانی تازه در دل همه مستضعفان جهان و مستضعفان فلسطین ایجاد کرده و به یک حرکت بزرگ و تاریخی در مقیاس جهانی تبدیل شده است.

اکبر اسدی، رئیس جهاد دانشگاهی کردستان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 103 آل عمران می فرماید: و همه در حبل الله. [= قرآن و اسلام، و هرگونه وسیله وحدت‌]”آن را بگیر و پراکنده مکن!” اگر همه مسلمانان جهان به این آیه قرآن عمل کنند، نه تنها غاصب اسرائیل، بلکه هیچ کشوری نمی تواند بر مسلمانان مسلط شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) با تفکر و بینش عمیق آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کرده اند، زیرا در ماه مبارک رمضان روح و روان و جسم مردم به روزه داری و آمادگی های لازم برای حرکت جلا می یابد. در مسیر الهی است.

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان تصریح کرد: فلسطین و روز قدس مهمترین مسئله و موضوع همه مسلمانان است و روز قدس بهترین فرصت ممکن برای ابراز انزجار از خباثت این رژیم جعلی است.

روز قدس؛ بیان عینی نشان دهنده بیزاری مسلمانان از صهیونیسم است

وی با اشاره به اینکه در روز قدس «فریاد بلند» علیه رژیم غاصب صهیونیستی عینی شد، ادامه داد: انزجار آنها از رژیم غاصب اسرائیل را توضیح دهید.

اسدی افزود: دشمن این را به درستی رعایت کرده و با تمام توان با استفاده از ابزارهای مختلف در قالب جنگ نرم، با استفاده از ابزارهای فرهنگی و رسانه های خود و یا در قالب جنگ و خونریزی تلاش می کند اختلاف و تفرقه ایجاد کند.

وی تاکید کرد: کورکردن دشمنان وحدت و مقاومت اسلامی که ثمره اندیشه امام خمینی (ره) و نتیجه انقلاب اسلامی ایران است، چراغ روشن راه مسلمانان جهان بوده است.

مقاومت حرکتی بزرگ و تاریخی در مقابل استکبار است

رئیس جهاد دانشگاهی کردستان تصریح کرد: مقاومت روح و جانی تازه در دل همه مستضعفان جهان و مستضعفان فلسطین ایجاد کرده و به حرکتی بزرگ و تاریخی در مقابل استکبار جهانی تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه نطفه های انقلاب اسلامی ایران امروز پس از چهل سال تبدیل به یک خانواده اشرافی شده است که الگویی برای سایر کشورهای مسلمان شده است، گفت: امروز اگر کی روش آمریکا به خاورمیانه و دیگر کشورها هجوم آورد، از جمله لبنان، افغانستان، یمن، سوریه، ایران و عراق، در حالی که موج بیداری و شورش اسلامی با محوریت انقلاب اسلامی در منطقه شکل گرفته و همه هژمونی آمریکا را از بین برده است، فشار می آورند.

اسدی با تاکید بر اینکه حرکت پرشور و قدرتمند مردم در منطقه هرگونه توطئه دشمن را خنثی کرده است، افزود: از نمونه های مشخص آن می توان به جنگ 33 روزه لبنان، جنگ 22 روزه فلسطینیان مظلوم و 8 روز جنگ در لبنان اشاره کرد. غزه که همگی شکست خوردند. «آنها رژیم ظالمی را بر اسرائیل تحمیل کردند و رژیم غاصب نتوانست در برابر مقاومت مسلمانان مقاومت کند و این منجر به عقب نشینی اسرائیل و تحمیل هزینه های سنگین برای آنها شد.

همبستگی و مقاومت راه را برای پیروزی مسلمانان هموار می کند

وی افزود: این پیروزی ها حاصل اتحاد و ایستادگی ملت های مسلمان و مسلمانان است و در صورت تداوم، قطعاً خداوند متعال پیروزی و پیروزی ما خواهد بود. در یوغ ملت های استکباری در سایه همبستگی و مقاومت.»

رئیس جهاددانشگاهی کردستان گفت: امروز با وجود همه توطئه ها، تحریم ها و کارشکنی های استکبار جهانی، خط اصیل انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمندتر شده است و لذا فرهنگ اعتراض و همبستگی باید به درستی صورت گیرد. به نسل های بعدی انقلاب منتقل شد.»

وی با بیان اینکه امیدواریم در راهپیمایی روز قدس همه مردم انزجار خود را از حضور گسترده آنان اعلام کنند، گفت: این روز بیانگر اراده مردم است.اسلام و روزه در برابر استکبار جهانی و فریاد بلند از کسانی که با جنایات رژیم جعلی ایتالیا مخالفند.”

اسدی در پایان می گوید: اتحاد و دوری از تفرقه یک وظیفه مقدس است و محور این وحدت باید دین خدا باشد نه نژاد و زبان.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.