معرفی کمپرسور اسکرال کوپلند از سری کمپرسورهای سردخانه

معرفی کمپرسور اسکرال کوپلند از سری کمپرسورهای سردخانه
کمپرسور کوپلند, کمپرسور اسکرال کوپلند

سیلندر، پیستون، رینگ پیستون، شاتون، میل لنگ، سوپاپ های ساکشن و دیس شارژ از مهمترین قطعات کمپرسور دی وی ام کوپلند Copeland- dwm هستند. زیرا مهمترین قطعه در برابر عدم برگشت مایع مبرد به کمپرسور می باشد. کمپرسورهای اسکرال کوپلند، دارای بالاترین عملکرد در برابر بار کامل سیستمی هستند. و رینگها با قرار گیری در شیارهای پیستون این وظیفه را انجام می دهند. همه سایزها و مدلهای مختلف پیستون و رینگ در این فروشگاه موجود می باشد. پیستون وظیفه حرکت در طول سیلندر را دارد و با حرکت خود، گاز را فشرده میکند. به عبارت دیگر میل لنگ در کمپرسور وظیفه دارد که حرکت دورانی موتور الکتریکی را به پیستون منتقل کند. تکنولوژی تراکم در این نوع کمپرسور از نوع اسکرال است و عملکرد آن در فرآیند تراکم بدین صورت میباشد که مبرد ورودی از طریق مکش کمپرسور وارد مجرای حلزونی شده و در نتیجه چرخش دو صفحه بر روی هم، مبرد در مرکز مجرای حلزونی متراکم شده و با فشار بالاتر از فشار اولیه از لوله دهش یا دیسشارژ خارج میشود. این سری از کمپرسور از قدرت ½ تا 1 اسب بخار(ظرفیت 1030 تا 15350 بی تی یو بر ساعت) توانایی عملکرد دارد.از این سری در سیستم های فریزر عمیق،یخچال های مختص بطری ها،کولر آبی،چیلر آبی و غیره استفاده می شود.

کمپرسور کوپلند

 Th​is artic​le has been w᠎ritten by  GS​A Co ntent  Ge᠎ne​rator DEMO.

اویل پمپ (پمپ روغن) نقشی اساسی را در کمپرسور بازی می کند.

و وظیفه پمپاژ کردن روغن در کمپرسور را بر عهده دارد . پیستون جزو قطعات متحرک در سیلندر کمپرسور است که با کمک رینگها وظیفه فشرده کردن گاز را به عهده دارد. ظرفیت کمپرسور سانتریفیوژ می تواند با به کار بردن فین هایی که زاویه ورود مبرد به مرکز ایمپلر را تغییر می دهند، تغییر کند. اویل پمپ (پمپ روغن) نقشی اساسی را در کمپرسور بازی می کند. در طول حرکت پیستون، ماده مبرد نباید از منافذ میان پیستون و سیلندر عبور کند و به همین علت از رینگ پیستون استفاده میشود. از کمپرسور کوپلند نوع سیلندر پیستونی دو مرحلهای، جهت رسیدن به دماهای خیلی پایین (تا حدود منفی 40 درجه سانتیگراد) استفاده میشود. در این مقاله ضمن آشنایی با برند کوپلند با کمپرسور کوپلند پیستونی هرمتیک نیز بیشتر آشنا خواهیم شد. در نامگذاری این کمپرسور ها D حرف اول نشانگر کمپرسورهای DVM است که پس از تعویض رنگ به مشکی و خریداری شرکت دی وی ام توسط کوپلند D اول اسم کمپرسورها از ان حذف شد و به ترتیب مدل کمپرسور، تعداد سیلندر، جابه جایی یا موارد دیگر مانند: صفحه سوپاپ، کورس، قطر سیلندر آورده می شود. تاریخچه تاسیس این شرکت به سال 1890 باز میگردد، که توسط جان وسلی امرسون در شهر سنت لویس ایالت میزوری، این شرکت با نام Emerson Electric Manufacturing تاسیس شد.

کمپرسور اسکرال کوپلند

 Post h​as  been creat ed by GSA Con᠎te nt​ Gener​ator D emov er​sion᠎.

در سال 1954، شرکت امرسون 36 برند زیرمجموعه را به ثبت رساند. و از حرکت در جهات ناخواسته جلوگیری می کنند. این کمپرسورها در مقایسه با کمپرسورهای پیستونی حرکت کمتری داشته و در نتیجه ارتعاشات در آنها کمتر است. درنهایت میل لنگ به وسیله شاتون به پیستون متصل میشود و به این ترتیب پیستون به حرکت در میآید. موتور الکتریکی میتواند به صورت مستقیم به میل لنگ متصل شود یا اینکه به وسیله یک تسمه، نیروی موتور به این میله منتقل میشود. هدف آن تولید موتورهای الکتریکی طراحی شده توسط برادران اسکاتلندی مستون بود. ولزی که سرباز ارتش در جنگ داخلی بود، ابتدا در شرکت خود اقدام به تولید فن های الکتریکی کرد. این کمپرسور ها در مدل های DKL، DKSJ، DLEE، DLJE، DLSG و مدل های D2، D3، D4 ، D6 و D8 به بازار عرضه می شوند. اما مدل های چینی ، مکزیکی و هندی در بازار یافت می شوند.

واشرهای ارزان قیمت موجود در بازار باعث خرابی های سنگین در کمپرسور می شود. کمپرسور اسکرال یکی از مدل های کمپرسور تبرید است و در بازار به کمپرسور فرفرهای و یا کمپرسور اسکرول نیز معروف است. شرکت امرسان مدلهای جدید کمپرسور های نیمه بسته کوپلند را طی سالهای اخیر به بازار معرفی کرده است. در سالهای 1980s و 1990s شرکت امرسون به فنآوری جدید نیمه هرمتیک و کمپرسور دیجیتال امروز دسترسی پیدا کرده است. این کمپرسورها قابل استفاده در انواع یخچال و یخچال فریزرهای خانگی و نیمه صنعتی، و همچنین انواع سردخانههای مواد خوراکی و … این شرکت که در ایالت میزوری قرار دارد، طراح و تولید کننده انواع دستگاههای صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی است که در حوزههای مختلفی از جمله سیستمهای کنترل و ابزار دقیق، گرمایش، تهویه مطبوع، برودت، انواع حسگر و محافظهای صنعتی فعالیت میکند. کمپرسور پیستونی کوپلند با سری DWM یا دی وی ام شناخته میشوند که در ظرفیتهای مختلفی از 1.5 تا 60 اسب بخار برای رنج وسیعی از سیستمها قابل استفاده است. در این فرایند بخار مبرد سرد تولید شده به محظه یا داخل مارپیچ ثابت کشیده می شود و در نهایت در بین دو مارپیچ پخش شده و در وحله آخر از وسط آن خارج می شود.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.