مطالعه انواع شیر برقی و کاربرد آن صنعت تبرید بیشتر

انواع شیر برقی و کاربرد آن صنعت تبرید
شیر برقی, شیر برقی کستل

در برخی از طراحیها لوله هستهای در قشری فلزی محصور است که کشش عمیقی ایجاد میکند. این سیستم با کنترل دمای مسیرهای رفت و برگشتی لوله آبگرم در کف ساختمان به کمک شیر برقی فضا را گرم میکند. شیرهای برقی استاندارد (Standard solenoid valves)، برای هوا، آب و گاز با پورت ورودی از ۱۰-۳۲ UNF تا ۳/۸ ” و فشار تا ۱۲۰۰ psi در دسترس هستند. کارکرد اصلی شیر برقی لباسشویی کنترل میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی است. 1. شیر اصلی یا همان بدنه شیر که سلونوئید به آن متصل شده است. نیروی محرک اصلی شیر برقی از طریق به راه افتادن جریان الکتریکی در یک سیم پیچ تامین می شود. نکته چهارم: شیر برقی را دور از حرارت نگه دارید و سیم پیچ آن باید در محل نگهداری شود که از نظر دمایی معتدل باشد. شیر های برقی را می توان به کمک کلید های الکتریکی ساده از راه دور کنترل کرد که از دیگر مزایای آن ها به شمار می رود. همچنین داشتن کنترل بر روی این جریان از دیگر نکات مهم در سیستم های کنترلی است. در بیشتر سیستم های کنترلی بسیار حائز اهمیت است که بتوانیم جریان را به مدار وارد و یا آن را قطع کنیم.

شیر برقی کستل

تعداد دور بیشتر سیم باعث تشدید جریان الکترومغناطیسی میشود. اهمیت سیم پیچ به تعداد دور آن است تا قادر باشد توان بیشتری تولید کرده و حفظ نماید. وقتی که فشاردراواپراتورتقریبا به صفر رسید کلید فشاری عمل کرده و کمپرسور را خاموش می کند. محفظهی فشار اضافی بالای غشا مانند یک تقویتکننده عمل میکند. این سیستم شامل ابزارهای بسیاری مانند شیرهای کاهش فشار، فیلترها، رگلاتور ها و سایر دستگاه های کنترل است. شیرهای برقی به صورت دو راهه، سه راهه، و چهار راهه درست می شوند که در سه راهه مثل کنتاکت رله یک ورودی یا مشترک و دو خروجی که یکی در حالت عادی باز و دیگری در حالت عادی بسته می باشد. کنترل کردن جریان ورودی و خروجی به مدار و همچنین قطع و وصل کردن جریان مایعات و گاز ها از جمله موارد استفاده آن ها است. شیر برقی گاز پکیج چیست؟ در واقع سلونوئید ولو همان شیر برقی هست که این عبارت انگلیسی هست و آن را به صورت انگلیسی خوانده اما نوشتن آن را آمده اند به صورت فارسی نوشته اند.

شیر برقی یا سلونوئید ولو یک شیر برای عبور مایعات و هوا هست که باز و بسته شدن آن به وسیله برق صورت می گیرد. ۵- ماده ای قابل استفاده در آن : موادی که میخواهیم از آن عبور دهیم مثل مایعات، مایعات قابل انفجار و هوا. شیر برقی نمونه های مختلفی دارد مثل شیر برقی سروو شیر برقی NC – شیر برقی NO و غیره. از این شیر ها کنترلی در سیستم های پنوماتیک و هیدرولیکی بسیار استفاده می شود. در موقع فعال بودن سلونوئید همواره جریان بسیار ضعیفی از سیال از مجرا و شیر کنترلی عبور می کند . سلونوئید از سه قسمت سیم پیج – قاب و سنبه سلونوئید تشکیل شده که قاب ها از لایه های ورق فولاد ساخته شده و موقع وصل شدن برق به سیم پیچ، قاب آهنربا می شود و باعث جذب سنبه و حرکت آن می شود و سنبه سلونوئید قسمت متحرک درونی سلونوئید محسوب می شود.

هر لایه از این سیم به واسطهی یک قطعه کاغذ چرب و عایق از یکدیگر جدا میشوند و کل قسمت سیم پیچ به وسیله ی یک عایق لاکی محافظ در برابر رطوبت پوشش داده میشود. این لایهها هیچ حرکتی نسبت به یکدیگر ندارند. استفاده این شیرها در سیستم های گرمایش، هوای فشرده، خلا، آبیاری، شست شوی ماشین و … رایج است. امیدواریم توانسته باشیم تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را در مورد شیر های سلونوئید در اختیار شما عزیزان قرار داشته دهیم. دستورالعمل های سازنده برای هر یک از معیارهای فوق به حداکثر درجه ایمن در هر مورد اشاره دارد. قسمت های مختلف بدنه شیر سلونوئید چیست؟ کاربرد های مختلف شیر برقی شیر برقی کسنل چیست ؟ این پیشرفت ها زمینه ای را فراهم ساخت که سیستم های هیدرولیک به این درجه از مقبولیت دست پیدا کنند. به جرئت می توان گفت محصولات این کمپانی ترکیه ای یک سر و گردن از سایر محصولات ساخت ترکیه و تمامی محصولات ساخت چین بهتر بوده و اگر برند پارکر را به عنوان بهترین تولید کننده شیر برقی حال حاضر دنیا در نظر بگیریم، جیواکس تنها اندکی از آن عقب تر است. این نوع از سلنوئید ولو در کاربردهای با اختلاف فشار کافی و شدت جریان بالا مورد استفاده قرار میگیرند. ᠎Data was generated ᠎wi​th the help ᠎of GSA Conte᠎nt Ge nera to r ᠎DEMO.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.