مسئولان برای جلوگیری از آشفتگی بازار/ اقدام دولت برای پاکسازی سواحل معتبر است

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس ستاد نماز جمعه گرگان با بیان اینکه گرانی مردم را آزار می دهد، گفت: مسئولان و دستگاه های نظارتی این موضوع را جدی بگیرند و از هرج و مرج در بازار جلوگیری کنند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه سیاسی روز جمعه در گرگان با اشاره به تهاجم روسیه به اوکراین گفت: منطق رئیس جمهور روسیه این است که اوکراین و کشورهای عضو ناتو در مرزهای کشورشان پایگاه های نظامی ایجاد کنند. این برای روسیه خطرناک است، بنابراین قصد دارد با حمله به اوکراین از تجاوز ناتو به مرزهای خود جلوگیری کند. این تحولات زمان می برد تا ما در مورد آن شفاف تر باشیم.

وی به دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل اشاره کرد و افزود: تصرف سواحل خلاف قانون است، در برنامه چهارم توسعه تصریح شده است که تا 60 سال سواحل آزادسازی شود و هیچکس آن منطقه را تصرف نکند، در حالی که این موضوع بوده است. در سال 86 بسیار مهم است. «در سال 88 تصویب شد و قرار بود اجرا شود اما با گذشت 12 سال از تصویب این قانون هنوز انجام نشده است و دستور رئیس جمهور برای آزادسازی سواحل اقدام بسیار خوبی است.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه انتظار ما از دولت سیزدهم رفع مشکلات در همه زمینه ها است، گفت: قانون تسهیل در صدور پروانه کسب از دیگر اقدامات دولت است، سیزدهم متاسفانه مردم برای گرفتن مجوز باید زحمت زیادی کشیدند. تولیدکنندگان و صاحبان کسب و کار چنان درگیر فرآیند صدور مجوز شدند که منصرف شدند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه با اقدامات اساسی می توان با فساد مبارزه کرد، تصریح کرد: موضوع آزادسازی سواحل اقدام خوبی است و می توان این اقدامات خوب را به سایر وظایفی که برای مردم مشکل ایجاد کرده و با رفع موانع تعمیم داد. رضایت برای مردم فراهم شود.

وی خواستار کنترل بازار در ایام نوروز شد و یادآور شد: گرانی مردم را آزار می دهد و نباید اجازه داد مردم به میل خود قیمت ها را افزایش دهند بنابراین مسئولان و نهادهای نظارتی باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند. آشفتگی در بازار

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه معیارهای مشترکی که پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) در اختیار مسلمانان قرار می دهند می تواند مایه و پناهگاهی برای ما باشد، خاطرنشان می کند: ممکن است دین پاسخگو باشد، مقدسه پیامبر اکرم (ص) با جاهلیت روزگار خود مواجه شد و بر آن خط و نشان کشید، اما نوع دیگری از جاهلیت مربوط به دوران متأخر پیامبر اکرم (ص) و بشر امروزی با درک و پیشرفت روزافزون است. . متفرقه گرفتار جهل های فراوانی است که امام زمان (عج) با آن دست و پنجه نرم می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.