مرگ روزانه 7 تا 10 بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور

[ad_1]

پویش ملی «نهالی یک زندگی» همزمان با روز درختکاری در روز 15 اسفندماه سال جاری به مدت یک هفته برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، پیمایش سراسری حیات نهال 15 اسفندماه سال جاری همزمان با روز درختکاری به مدت یک هفته برگزار می شود. در طول این پویش، هر هموطن می تواند به یاد اهداکنندگان عضو، کاشت نهال و تهیه ویدئوی کوتاه از این حرکت و بیان احساسات خود در قالب سخنانی خطاب به اهداکنندگان، خانواده جان یک نفر را نجات داده است. هشت بیمار در حال مبارزه به دلیل این تصمیم مهم. ارسال.

سالانه بین 5 تا 8 هزار مرگ مغزی در ایران رخ می‌دهد که در نرخ جهانی، نیمی از این تعداد (حدود 3 هزار نفر) احتمالاً عضو اهدا می‌کنند. با این حال، متأسفانه، نرخ سالانه اهدای عضو در کشور تنها یک سوم آن چیزی است که انتظار می‌رفت. این در حالی است که روزانه 7 تا 10 بیمار نیازمند پیوند عضو به دلیل دریافت نکردن به موقع اعضای بدن جان خود را از دست می دهند.

بر اساس تحقیقات انجام شده تاکنون بیش از 9000 خانواده با فداکاری های وصف ناپذیر با اهدای اعضای بدن عزیزان خود (مرگ مغزی) موافقت کرده اند و حدود 70000 بیمار نیازمند پیوند اعضا را از درد و بیماری نجات داده اند.

به گزارش روابط عمومی انجمن اهداکنندگان عضو ایران، علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات پویش مردمی «یک جوانه» می توانند به سامانه ملی فرهنگ سازی اهدای عضو به نشانی www.ehdacenter.ir مراجعه کنند.

همچنین هشتگ اصلی این پویش در فضای مجازی #یک_گیاه_زندگی است. نهال هایت را رها کن

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.