مردان چاق بیشتر در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستندبر اساس مطالعات جدید، استخوان‌های مردانی که سطح چربی بدنشان بالاست، نسبت به مردانی که دارای مقادیر طبیعی چربی هستند، تراکم و شکننده‌تر است.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینتولوژی، اکثر مطالعات تأثیر مثبت یا خنثی توده چربی بدن را بر سلامت استخوان نشان داده اند. توده بدن بدون چربی شامل وزن تمام اندام ها، پوست و استخوان ها بدون توجه به چربی است.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اغلب تصور می کنند که افراد دارای اضافه وزن تراکم استخوان بالاتری دارند و احتمال شکستگی استخوان کمتری دارند، که منجر به غربالگری افراد کمتر برای پوکی استخوان می شود.

راجش کی جین از دانشکده پزشکی شیکاگو گفت: “ما دریافتیم که توده چربی بیشتر با تراکم استخوان کمتر، در مردان بیشتر از زنان مرتبط است.” مطالعه ما نشان می دهد که تاثیر وزن بدن بر پوکی استخوان به نحوه چیدمان چربی و سایر بافت ها بستگی دارد و وزن بالا به تنهایی باعث پوکی استخوان نمی شود.

محققان تراکم استخوان و ترکیب بدن 10814 فرد زیر 60 سال را در داده های بررسی ملی سلامت و تغذیه (NHANES) از سال 2011 تا 2018 مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که ارتباط مستقیم و نزدیکی بین بدون چربی وجود دارد. توده و تراکم استخوان در مردان و زنان. ارتباط بین توده چربی و تراکم استخوان تا حدودی معکوس است، به خصوص در مردان. این بدان معناست که افرادی که توده بدون چربی بیشتری دارند، تراکم استخوان بیشتری دارند و افرادی که توده چربی بیشتری دارند، تراکم استخوان کمتری دارند.

جین می‌گوید: «ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید غربالگری پوکی استخوان را در بیماران دارای اضافه وزن، به‌ویژه آن‌هایی که سایر عوامل خطرزا مانند سن بالاتر، سابقه خانوادگی، سابقه پزشکی دارند، در نظر بگیرند.»

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.