مذاکرات فشرده حقوق بدون توافق ادامه داردجلسه حقوق و دستمزد شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی، نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت ادامه یافت و تا به امروز آماری در دست نیست و آنچه اعلام شده حداقل دستمزد است و توافقی بین دو طرف وجود ندارد. .

به گزارش ایسنا، مبنای تعیین حقوق کارمندان، بندهای یک و دو ماده ۴۱ قانون کار است که به نرخ تورم اعلامی از سوی مراجع رسمی و سبد معیشت خانوار اشاره دارد.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین حداقل دستمزد در سال 1401 را بسیار مهم و ضروری خواند و ملاک و مبنای چنین سطحی دستمزد عادلانه را اجرای قانون عنوان کرد.

وی در روزهای اخیر از افزایش خبرهای خوش دستمزد کارگران خبر داد.

پیش از این علی حسین رعیعتی فرد، معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به نقل از چند رسانه گفته بود: «هنوز بین دیدگاه کارگران و کارگران، کارگران و کارفرمایان تفاوت زیادی وجود دارد. ” قرار است حداکثر نرخ تورم را افزایش دهد، اما در نهایت توافق حاصل شده و مذاکرات باید حداکثر تا 21 اسفند به پایان برسد.

به گزارش ایسنا، شورای عالی کار اسفندماه گذشته حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ را با ۳۹ درصد افزایش از یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان به ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان رساند.

کمک هزینه مسکن کارگران به 450 هزار تومان و کمک هزینه غذا به 600 هزار تومان افزایش یافت.
انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.