محور گردشگری غرب کشور کجا رفته است؟

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه در اولین ماه زمستان 1400 بود که مدیران میراث فرهنگی پنج استان غربی کشور به کرمانشاه آمدند تا راهی برای تبدیل این منطقه به مقصد گردشگری بیابند.

اینکه استان های غربی کشور با مناظر متنوع تاریخی، طبیعی، فرهنگی، قومیتی، زبانی و مذهبی می توانند گردشگران را از هر قشری به خود جذب کنند، موضوعی است که در نشست مدیران با عنوان «مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. توسعه گردشگری عقب‌نشینی در محور غرب کشور تاکید شد.

در نهایت این استان ها متفق القول هستند که مانند محور کلاسیک گردشگری در مرکز ایران باید یک محور گردشگری برای خود تعریف کنند تا در دنیایی که صنعت گردشگری به سرعت در حال توسعه است و جریان های گردشگری به غرب ایران سرازیر شود و امنیت را به همراه داشته باشد. رونق اقتصادی، شغل و امید برای تقریباً هشت میلیون نفر ساکن در منطقه.

برای تحقق این هدف لازم است ابتدا پرونده توسعه گردشگری در غرب تهیه شود که از آن برنامه مناسبی برای جذب گردشگر تهیه شود، سندی تدوین شود. و در بهار امسال تصویب شد.

اما اکنون با گذشت چهار ماه از آن جلسه به معاونت گردشگری کرمانشاه رفتیم تا از آخرین اقدامات انجام شده برای تدوین سندی با محوریت گردشگری غرب کشور مطلع شویم.

علی صابر در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: در جلسه دی ماه سال گذشته مقرر شد 5 کمیته راه اندازی شود و هر استان غرب کشور یک کمیته در این کمیته ها عهده دار شود.

وی افزود: وظایف کمیته برنامه ریزی و سیاستگذاری کرمانشاه، کمیته تبلیغات، بازاریابی و اطلاع رسانی لرستان، کمیته اقتصادی و زیربنایی همدان، کمیسیون آموزش و تحقیقات کردستان و کمیته توسعه گردشگری خارجی (با تمرکز بر کشورهای همسایه) ) برای ایلام.

معاون گردشگری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد به منظور تدوین سند توسعه گردشگری غرب کشور، این کمیته ها در حوزه های مربوطه به . پیشنهادات و راهکارهای آنها به دبیرخانه غرب گردشگری کرمانشاه. پس از جمع بندی در اجلاس بعدی استان ها که احتمالا اردیبهشت یا خرداد در لرستان برگزار می شود، ارائه و تصویب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ یک از استان ها پیشنهادات و راهکارهای خود را به دبیرخانه ارائه نکرده اند، گفت: چرا؟ و فرصتی برای ارائه پیشنهادات آنها وجود ندارد.

صابر اعلام کرد: اکنون که حجم فعالیت گردشگری در استان های غربی کشور تا حدودی کاهش یافته است، امیدواریم به زودی پیشنهاد خود را به دبیرخانه کرمانشاه ارسال کنند.

وی در پایان از راه اندازی رسمی محور گردشگری غرب کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تصمیمات کمیته ها به زودی از سوی وزارت میراث فرهنگی اعلام می شود و می توان گفت به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد. از این اثر اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.