محمد حیاتی به «هفت پله تا سنگر» رسید.

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان نخستین مجموعه داستان محمد حیاتی با عنوان «هفت قدم تا سنگر» توسط انتشارات مهر و دل منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این گلچین شامل هفت داستان کوتاه با عناوین «سال گذشته در امامزاده طاهر»، «هفت پله تا سنگر»، «از اینجا تا پردیس»، «قصه ما به پایان می رسد»، «دانشمند»، «پرستو» است. و «خضراء ام اللیف».

پیش از این داستان کوتاه «هفت قدم تا سنگر» در سال 1397 به عنوان جایزه اول دومین جشنواره ملی داستان کوتاه برگزیده شده بود. این کتاب با 106 صفحه و با قیمت 40 هزار تومان وارد بازار نشر شد.

گزیده ای از «هفت پله تا سنگر»:

«در اتاقی که می خوابیدی یک قاب عکس بزرگ بود، آقاسید که مرده بود، رفت تهران، فردای آن روز، کلوخ آمد دنبال پدربزرگش و با هم رفتند بیرون، وقتی آقام در خانه بود، کلخ جرأت نمی کرد بیاید. بابابزرگ داره جلوش میره بیرون.صورتش سیاه و ترک خورده.چند دندون از دست داده.از همون اولی که دیدمش ابروها و سر و ریشش صاف بود.نقره ای سفید وقتی میخندی سینه اش سریع عطسه و سرفه می کند بعد مقدار زیادی بلغم زرد بیرون می اندازد آمد دست پدربزرگ را گرفته و با هم رفتند شنید که آقام رفته است وقتی برگشتند پدربزرگ وارد اتاق شد و در را بست. رفت و گفت: “حالت؟” گفت H غلیظی که باعث شد به خودم بگم حالا دلش انگار قراره از دهنش بیفته بیرون، دهنش بوی تعفن می داد، صدای شکستن و خرد شدن شیشه اومد. مادربزرگ به سمت در دوید تا در را باز کند. من دویدم و دم در ایستادم. قاب عکس روی زمین افتاد. تکه های شیشه در اطراف پخش شد. روی زمین. دست پدربزرگ خونی است. لکه بر ریش سفید آقاسید. انگار که سرگرمی اش از بین رفته است.»

از جمله کتاب های محمد حیاتی به عنوان مترجم می توان به عناوین زیر اشاره کرد:

1. مجموعه داستان کوتاه جهان «امواج سرخ» (انتشارات روزگار)
. «آنتورپ» نوشته روبرتو بولانیو (انتشارات نیماژ)
3. «فراموش نکن که می‌میری» داستان‌های برجسته آمریکایی معاصر اثر جاناتان نولان، شرمن الکسی، جان بارت، تیم اوبراین، لین تیلمن و دیوید فاستر والاس (انتشارات شوراآفرین)
4. «شعر متن، شاعرانگی صدا» (انتشارات نیلوفر)، جستارهایی درباره تحلیل سنگ با نوشته روی شوکر و ترجمه مراد فرهادپور و شهریار واقفی پور.
5. «و خورشید طلوع می کند» اثر ارنست همینگوی (انتشارات نیلوفر)
6. تبر نوشته دونالد وستلیک (انتشارات نیلوفر)
7. «پس از نمایش» نوشته برایان فریل (انتشارات مهر و دل)
. «خانه ویران» گلچین پنج نمایشنامه (نشر نونشت) است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.