مجتمع تجاری همدان نمازخانه ندارد و نیاز به مجوز نداردایسنا/ همدان مدیر کل ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اینکه در برخی از مجتمع ها نمازخانه داریم اما اکثر آنها ندارند، گفت: نمازخانه ها روی نقشه قابل مشاهده است.

به گزارش ایسنا، سرکار خانم حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم روز پنجشنبه 25 فروردین ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به نظارت و ارزیابی در حوزه اقامه نماز توسط دستگاه ها به صراحت اظهار داشت: در این خصوص وزارتخانه وزارت کشور برای ارزیابی و نظارت بر تجهیزات با ستاد اقامه نماز توافق کرده است.

حسنی حلم ادامه داد: تحقق و تشکیل شورای اقامه نماز یکی از ارکان ارزشیابی اقامه نماز دستگاه های حاکمیتی است که نارنگی ها موظف به اجرای هر فصلی از اقامه نماز استان هستند و شهر حاکم دارای شب زنده داری است. .

وی ادامه داد: بررسی محورهای نماز جماعت در دستگاه های اجرایی نیز در این روش نظارتی مد نظر است که خوشبختانه امروز در 96 درصد دستگاه ها وضعیت نماز ادارات مساعد است.

ناظر ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد: مدیران باید در اقامه نماز تلاش کنند تا کارکنان و آحاد مردم بتوانند در نماز جماعت و نمازخانه ادارات حضور یابند. موضوع نمازخانه ها را جدی می گیرد، بنابراین تا زمانی که نمازخانه ها روی نقشه دیده نشوند، هیچ مجوزی برای ساخت مجتمع های جدید صادر نمی شود.

مدیرکل ستاد اقامه نماز استان همچنین از برگزاری جشنواره سراسری فجر تا فجر در استان خبر داد.

این جشنواره در حوزه های علمی، فرهنگی، هنری و ادبی از دهه فجر 1400 لغایت فجر 1401 برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره برای همه اقشار جامعه برگزار می شود، افزود: شرکت کنندگان این جشنواره پس از قبولی در سطح استانی به مرحله کشوری راه خواهند یافت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نماز استان گفت: برای حضور در این جشنواره بیش از 2200 اثر از سراسر کشور در زمینه های فرهنگی، هنری، ادبی، پژوهشی، مقاله، خاطره، عکس، نسخ خطی دریافت کرده ایم. و رمان.”

وی یادآور شد: در این جشنواره 34 نفر از سراسر کشور برگزیده می شوند و در پایان جشنواره که 21 اردیبهشت ماه برگزار می شود از این افراد تجلیل می شود.

حسنی حلم همچنین از برپایی جشنواره راه روشن توسط بنیاد غدیر استان خبر داد: این جشنواره که در نهج البلاغه به امامت علی (ع) برگزار می شود، از روزهای آینده آغاز و تا پایان دهه مبارک فجر خواهد بود. امامت و ولایت.

وی افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ علوی در قالب های مختلف فرهنگی، ادبی، علمی و پژوهشی برگزار می شود.

مدیرکل ستاد اقامه نماز استان همدان از راه اندازی اتاق فکر در 450 مدرسه در همدان خبر داد و گفت: امسال در اجرای طرح وحدت نماز، منازل، مدارس و مساجد، 450 مدرسه تحت پوشش قرار می گیرند. برگزاری 120 اجلاس نماز و شیوه های دعوت طلاب به نماز و 30 جلسه دانشجویی سخنرانی نماز و نماز از دیگر برنامه های این ستاد در حوزه های فرهنگی و آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه امسال اقامه نماز استان و شهرداری نیز برگزار می شود، افزود: دوره های آموزشی ویژه نماز فرهنگیان در پردیس دانشگاه فرهنگیان، 320 معلم و مدیر نمونه معلم، 200 معلم مدارس دخترانه، 200 دوره تربیت معلم مدارس 320 دوره ویژه برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین دوره‌های آموزشی ویژه روحانیون و مسئولان کانون‌های مساجد نیز در سال جاری برنامه‌ریزی شده است.

حسنی حلم در ادامه از برگزاری مسابقه سراسری کتاب در سال جاری خبر داد و گفت: مسابقه بزرگ دعاخوانی نیز در سیره حضرت علی (ع) در حال انجام است که با استقبال خوبی مواجه شده است و تا پایان اردیبهشت ماه به پایان می رسد. “

وی از راه اندازی موسسه خیریه سازندگی مسجد دادو خبر داد: با راه اندازی این انجمن خیریه به مساجد نیازمند و یا مناطق نیازمند کمک می کنند که سال گذشته 250 میلیون تومان توسط 20 مسجد حمایت مالی شد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.