«متاورس» برای عروسی هم باز است!

[ad_1]

یک زوج هندی و یک زوج آمریکایی جشن عروسی خود را در «متاورس» و مجازی برگزار کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از Indityیک زوج تامیل نادو در هند با برگزاری مراسم عروسی خود در Metaverse سنت و فناوری را با هم ترکیب کردند. دینش اس پی و جاناگاناندینی راماسوامی در سوالینگاپورام، دهکده قبیله ای کوچک در تامیل نادو ازدواج کردند و دوستان و خانواده آنها از سراسر جهان توانستند در مراسم عروسی مجازی شرکت کنند.

Metavars یک محیط سه بعدی مجازی است که کاربران می توانند در آن زندگی کنند و از طریق آواتارهای دیجیتال با دیگران تعامل داشته باشند. Metavars چندین عنصر از فناوری مانند واقعیت افزوده، بلاک چین و واقعیت مجازی را ترکیب می کند.

وی گفت: با توجه به همه‌گیری کووید-19، مجبور شدم تعداد دوستان و خانواده‌ام را به ازدواج و مهمان‌نوازی به 100 نفر محدود کنم. بنابراین تصمیم گرفتم عروسی خود را در حضور یک گروه کوچک از مهمانان برگزار کنم و آن را به صورت مجازی در متاورس برگزار کنم. من همچنین در سال گذشته روی فناوری بلاک چین کار کرده ام.

دینش و جاناگاندینی پذیرایی با مضمون هاگوارتز را انتخاب کردند زیرا هر دو طرفدار هری پاتر هستند. استارت آپی به نام TardiVerse به مدت یک ماه برای ایجاد یک سوئیچ متا برای ذخیره سازی کار کرد. علاوه بر آواتار مهمانان و عروس و داماد، آواتار پدر مرحوم عروس نیز ساخته شد.

عکس ها و فیلم های عروسی متاورز نیز در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد.

علاوه بر این زوج هندی، یک زوج آمریکایی نیز عروسی خود را در متوارس برگزار کردند. این مراسم با حضور 2000 مهمان، شاهدان و «کلینت بولیک» قاضی دادگاه عالی آریزونا برگزار شد.

رایان هرلی و عروس و داماد کندیس هرلی گروه حقوقی رز را برای رسمی کردن مراسم عروسی خود استخدام کردند. جردن رز، بنیانگذار و رئیس این گروه گفت: این اولین عروسی است که در متاوار مبتنی بر بلاک چین برگزار می شود.

وی افزود: از آنجایی که متاورس هنوز در مراحل اولیه است، ما یک مدل قانونی برای ازدواج رسمی ایجاد کرده ایم.

با گنجاندن یک قرارداد پیش از ازدواج مجازی، تیم حقوقی یک چارچوب خارج از ازدواج ایجاد کرد که هویت مجازی زوج و دارایی های دیجیتال در بلاک چین را تعریف می کند.

در حال حاضر هیچ چارچوب قانونی برای ازدواج در متاورس وجود ندارد. بنابراین اینکه آیا از نظر قانونی لازم الاجرا است یا خیر هنوز محل بحث است.

وی افزود: متاوارها برخلاف دنیای واقعی محدود به محدودیت های فیزیکی یک عروسی نیستند. فقط در متاوارس می توان خیال انگیزترین و رایگان ترین عروسی رویایی را به واقعیت تبدیل کرد.

اگرچه به نظر می رسید این زوج در آینده عروسی را تصور می کردند، اما با مشکلات فنی نسبتا قدیمی مواجه شدند. Dicenterland تلاش کرد تا تعداد شرکت کنندگان را در خود جای دهد و هدایا حدود 20 دقیقه پس از رویداد اعلام شد. آواتار رایان به درستی دیده نمی شد و فرم دیجیتال کندیس فقط برای برخی از مهمانان قابل مشاهده بود.

با وجود تضمین های رز در مورد قانونی بودن عروسی، به نظر می رسد بسیاری از کارشناسان حقوقی قانع نشده اند. به گفته موسسات ازدواج آمریکایی، افراد باید در عروسی های قانونی ظاهر شوند، نه شرکای دیجیتالی خود.

همچنین، اکثر ایالت های ایالات متحده حتی اجازه ازدواج از راه دور از طریق ویدئو کنفرانس یا خصوصی را به یک زوج نمی دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.