ما باید قدرت کشورمان را حفظ کنیمایسنا/ کرمانشاه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: برای حفظ صلابت کشورمان باید همه در کنار هم بمانند و به هم کمک کنند.

آیت الله مصطفی علما در مراسم تجلیل از جرایم غیرعمد زندانیان در ستاد دیه استان که امروز (19 اردیبهشت) برگزار شد، حسنات را برای بعد دانستند مردم و مدعی شدند: گاهی به اهمیت و ارزش آن پی نمی بریم. کاری که ما انجام داده ایم

وی گفت: نتایج بسیاری از اعمال انسان در آن جهان آشکار می شود. نشان دهنده اعمال آنها در آن جهان است.

نماینده ولی فقیه استان خاطرنشان کرد: در این دنیا اگر یک کار خیر انجام دهیم ممکن است ارزش آن را نبینیم اما در آن دنیا تجسم، فطرت و بازنمایی آن را خواهیم دید.

وی کمک به دیگران از جمله آزادی زندانیان غیرعمد را از مصادیق کار خیر برشمرد و افزود: این کار خیر همان چیزی است که برای مرتکب آن باقی می ماند و برای همیشه ماندگار است.

آیت الله علما کمک به دیگران را سیره اولیای ائمه، انبیا و بزرگان دینی خواند و گفت: همه این بزرگان به نیازمندان صدقه داده اند و کمک کرده اند، هر جا مستضعف یا نیازمند به کمک نیاز داشته باشد.

او را به خواندن روایات و داستان های برجای مانده از رحلت ائمه و بزرگان دین سفارش می کند و می گوید: این سیره بزرگان باید راه ما باشد که از قبل وجود داشته است، از دیرباز در میان مردم کرمانشاه بوده است. به عنوان مثال فقط یک موسسه خیریه در کرمانشاه حدود 21000 رقیب دارد.

این کمک و انفاق در راه خدا باعث شد کرمانشاه در بحث مشوق ها مقام اول را در ایران داشته باشد و به گفته بزرگان شهر، چهار نفر در کل استان مورد اولویت قرار گرفتند.

وی در ادامه به ترویج فرهنگ کمک به دیگران و خدمت به عنوان تقویت کننده کشورمان پرداخت و گفت: اگر هرکس در هر جایگاهی باشد و در حد توان به دیگران کمک کند، قدرت کشور ما بسیار بیشتر از این خواهد بود.

آیت الله علما به جایگاه قوی ایران در خاورمیانه اشاره کرد و افزود: ما در جنگ تحمیلی از کشورهای ضعیف موشک می گرفتیم اما امروز در موقعیتی هستیم که دنیا از تیر می ترسد، شلیک ما این نشان می دهد که مردم ما همه طرف ما هستند.» آنها با هم بودند و هرکس به جای خودش به وظیفه خود عمل کرد.

وی کمک به آزادی زندانیان مرتکب جرائم غیرعمد را از مصادیق مهم کمک به دیگران برشمرد و افزود: این کمک یک خانواده را از مشکلات نجات می دهد.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.