لیست 70 ورزشکار حاضر در بازی های آسیایی 2022

[ad_1]

علی رضایی گفت: فدراسیون دوومیدانی اسامی حدود 70 ورزشکار شانس راهیابی به بازی های آسیایی را به کمیته ملی المپیک ارسال کرده است.

به گزارش ایسنا، بازی های آسیایی هانگزو در شهریور 1401 برگزار می شد و فدراسیون ها از قبل برنامه های خود را برای این بازی ها آغاز کرده بودند. دو و میدانی یکی از رشته هایی است که بیشترین مدال را در مسابقات بین المللی کسب کرده است و فدراسیون ایران اسامی راه یافته به بازی های هانگزو را به کمیته ملی المپیک ارائه کرده است.

علی رضایی درباره انتخاب ورزشکارانش برای بازی‌های آسیایی به ایسنا گفت: ما تیمی را با مسابقه انتخاب نمی‌کنیم، یعنی مثل جایی نیست که ورزشکار جایگاه بگیرد، دریافت کنند، که دارند. برای شرکت در برخی رویدادها و دادن امتیازات لازم.

وی در خصوص تعداد سهمیه های دو و میدانی گفت: کمیته ملی المپیک باید لیست اولیه بازی های آسیایی را ارائه کند که به حدود 60، 70 نفر شانس حضور در بازی ها را داده ایم. کمیته باید بسته به نتایج ورزشکاران سهمیه را نهایی کند. کاروان باکیفیت اعزام می شود و کسانی که شانس کسب مدال دارند شرکت خواهند کرد. البته در قسمت بانوان هدف حمایت است لذا آقای فخری به عنوان مسئول نظارت بر تیم های ملی ورزشکاران را زیر نظر دارند تا سهمیه های عملکردی تعیین شود.

با سیلی صورتمان را سرخ نگه داشتیم

رضایی به مشکلات مالی فدراسیون دوومیدانی اشاره کرد و گفت: وضعیت مالی خوبی نداریم و به دلیل بدهی مالیاتی کارمان سخت شده است اما اردوی ما همچنان ادامه دارد و فعالیت پرشور است. البته قول مساعدت دادند، اگر این اتفاق بیفتد از قبل برنامه ریزی می کنیم. امسال بازی های آسیایی را هم داریم، امسال سال سختی برای دو و میدانی بوده است. اگر به نتیجه ای برسیم، همه باید کمک کنند.

وی افزود: ماهیانه مبلغی از حساب اتحادیه بابت بدهی مالیاتی برداشت می شود که در تامین آن نیز مشکل داریم. این مشکلی نیست که ما ایجاد کنیم و هنوز هم از سال ها قبل وجود دارد. در حال حاضر هیچ تاخیر ماهانه ای در پرداخت این بدهی وجود ندارد، اما اگر کمکی نکنند دچار مشکل می شویم. صورتمان را از سیلی سرخ نگه داشته ایم و امیدوارم وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به ما کمک کنند. ما سعی می کنیم کار را برای ورزشکاران سخت نکنیم اما فدراسیون به تنهایی نمی تواند.

حضور دو تیم ایرانی در مسابقات ترکیه

رضایی به حضور دو تیم ایرانی در مسابقات ترکیه اشاره کرد و گفت: تیم های پلیمری خلیج فارس و بانوان چادر ملو اردکان از 5 تا 7 اسفندماه در مسابقات بین المللی داخل سالن ترکیه حضور خواهند داشت. خیلی بزرگ است، بنابراین ورزشکاران ما مسابقات خود را بسیار جدی گرفتند، اما این مسابقات در سطح خوبی برگزار خواهد شد. تیم ملو چادر فقط در مسابقات بانوان شرکت می کند و از 8 تا 10 ورزشکار اعزام می کند. پلیمر خلیج فارس یک تیم 25 نفره از جمله 7 یا 8 زن اعزام کرد.

سفر تفتیان به جامائیکا لغو شد

وزیر دو و میدانی در خصوص حضور حسن تفتیان در اردوی فرانسه نیز گفت: آقای تفتیان از اول آبان ماه تور تمرینی خود را در ایران آغاز کرد و قصد داشت به جامائیکا برود اما برای اردو و ویزا هماهنگی صورت نگرفت. بنابراین او از تمرین در فرانسه با مربی خود لذت می برد. او تا پایان ماه مارس که مسابقات قهرمانی داخل سالن برگزار می شود در فرانسه تمرین می کند.

وی در خصوص شانس ایران برای افزایش سهمیه مسابقات داخل سالن جهان گفت: در حال حاضر آقایان تفتیان و خانم فصیحی سهمیه گرفته اند و ورزشکاران تا دو هفته قبل از مسابقات شانس کسب سهمیه دارند. وضعیت آقای سجاد هاشمی بسیار خوب است و از طریق رتبه بندی شانس کسب سهمیه را دارد. آقای مهردلان هم شرایط خوبی دارد اما برای بازی های آسیایی آماده می شود تا آنجا نتیجه بگیرد.

احسان حدادی در شرایط خوبی است

علی رضایی همچنین به وضعیت احسان حدادی اشاره کرد و گفت: با توجه به تمریناتی که در کیش انجام داده، او در شرایط خوبی قرار دارد و انتظار داریم به روزهای اوج خود نزدیک شود.قدش. خودش هم از آمادگی جسمانی و روند تمرینی اش راضی است. امیدوارم به هدفش برسد و با قدرت پنجمین مدال طلای آسیا را کسب کند.

وی افزود: او تا پایان سال در کیش تمرین می کند و سپس باید ببینیم چه مسابقاتی برگزار می شود تا در مورد صعود تصمیم گیری کنیم. تا الان برنامه ای برای اردوی خارج از کشور نداریم و برنامه فقط حضور در مسابقات است.

جام امام رضا (ع) چطور؟

دبیر فدراسیون دوومیدانی درباره برگزاری مسابقات بین المللی جام امام رضا(ع) در سال 1401 گفت: سه نفر برتر تمام مواد را انتخاب می کنند و در قالب تیم ملی به مصاف ورزشکاران کشورهای دیگر خواهیم رفت. دیگر مثل دوره قبل قهرمانی کشور نیست و امسال می خواهیم کیفیت مسابقات را بالا ببریم. در حال حاضر در حال آماده سازی تسهیلات و رایزنی با حامیان مختلف هستیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.