لهستان برای کمک به افرادی که از جنگ در اوکراین فرار می کنند آماده می شود

[ad_1]

سفارت لهستان در تهران در بیانیه ای اعلام کرد که آماده است به هر کسی که از جنگ روسیه علیه اوکراین فرار کند کمک کند.

به گزارش ایسنا، سفارت لهستان در بیانیه‌ای اعلام کرد:

چند رسانه ایرانی اخیرا گزارش هایی در مورد ادعای بدرفتاری و تبعیض علیه گروه هایی از مردمی که از جنگ اوکراین فرار کرده و به لهستان پناه برده اند، منتشر کردند. چنین اظهاراتی منعکس کننده وضعیت موجود نیست.

در شرایط کنونی، انتظار می رود نه تنها اوکراینی ها به لهستان پناه ببرند، بلکه شهروندان بسیاری از کشورهای جهان که قبلاً به طور قانونی در اوکراین اقامت دارند، از جمله دانشجویانی از آفریقا، خاورمیانه، آسیا، و همچنین بلاروس و روسیه. خوب. با این حال، از 1.1 میلیون پناهنده ای که در نتیجه درگیری های مسلحانه در اوکراین به لهستان آمده اند، تعداد نسبتا کمی از شهروندان یک کشور ثالث – خارج از اوکراین یا اتحادیه اروپا – هستند.

لهستان آماده کمک به هر کسی است که از جنگ روسیه علیه اوکراین فرار کند. به عنوان مثال، لهستان به تخلیه صدها شهروند ایرانی از اوکراین کمک کرد و بازگشت امن آنها را به ایران تسهیل کرد.

جوامع آفریقایی و خاورمیانه که در لهستان زندگی می کنند به سازماندهی کمک به هموطنان خود در میان پناهندگان کمک می کنند. افراد غیر خویشاوند در لهستان از حمایت دولتی و غیردولتی برخوردار هستند. ساکنان شهرهای مرزی نوشیدنی های گرم، غذا، پوشاک و غیره را برای پناهندگان فراهم می کنند. دولت لهستان مراکز حمایت از پناهندگان را ایجاد کرده است. مقامات محلی اطلاعات مربوط به محل اقامت پناهندگان را جمع آوری می کنند. یک ارتباط قطار ویژه بین شهر پرزمیسکی در جنوب شرقی لهستان و شهر لووف در غرب اوکراین ایجاد شده است.

آژانس‌ها و خدمات لهستانی با در نظر گرفتن نیازهای ویژه زنان و کودکان، سالمندان و افراد دارای شرایط پزشکی، برای کمک به پناهندگان از همه ملیت‌ها تلاش می‌کنند. صلیب سرخ لهستان، مرکز بین المللی امداد لهستان، هیئت پزشکی لهستان و چندین سازمان غیردولتی دیگر برای پناهندگان کمک مالی، از جمله کمک های پزشکی، چادر، تخت کمپ، کیسه خواب، پتو، غذا و محصولات پزشکی جمع آوری می کنند. در ده‌ها نقطه در سراسر لهستان، مردم برای قربانیان جنگ خون اهدا می‌کنند. سازمان‌های دولتی لهستان، مقامات محلی، بنیادهای خصوصی و سازمان‌های اجتماعی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا به پناهندگان کمک کنند و هیچ‌کس را پشت سر نگذارند.

نمایندگی های دیپلماتیک معتبر در لهستان، با همکاری وزارت امور خارجه، فعالانه به شهروندان خود در زمینه بازگشت به کشور کمک می کنند. افرادی که شرایط قانونی ورود به لهستان را ندارند به دلایل بشردوستانه اجازه دارند به طور موقت به مدت 15 روز از مرز اوکراین و لهستان عبور کنند.

تعداد زیاد و فزاینده پناهندگان چالشی جدی برای همه درگیرها – مقامات، سازمان های غیردولتی، نمایندگی های خارجی – ایجاد می کند. بسته به مورد، ممکن است همیشه نتوان تمام کمک های مورد نیاز خود را بدون تأخیر یا مانع ارائه کرد.

با این حال، داستان‌های مربوط به جدایی پناهندگان به دلیل نژاد یا مذهبشان نادرست است. نمایندگی‌های دیپلماتیک آن کشورها توسط نمایندگی‌های دیپلماتیک آن کشورها بررسی شده و به این نتیجه رسیده‌اند که این خبر جعلی است.

یکی از سلاح های مورد استفاده در جنگ علیه اوکراین، اطلاعات نادرست است. ادعای بدرفتاری با پناهندگان بخشی از چنین کمپین اطلاعات نادرستی است که هدف آن بی اعتبار کردن اوکراین و لهستان است. کاربران مسئول رسانه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی باید از دادن اعتبار و دیده شدن به این گونه گزارش های تایید نشده و غیر قابل اعتماد خودداری کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.