لاک دفاعی، آفت زاغی در دربی پایتخت است

[ad_1]

بازیکن سابق استقلال فکر می کند اگر تیمی در دفاع فشرده در دربی پایتخت غرق شود، احتمال باخت آن تیم بسیار زیاد است.

محمد نیکوسیرت، بازیکن سابق تیم استقلال در گفت وگو با ایسنا، درباره دربی پایتخت 98 و تقابل استقلال و پرسپولیس در بیست و سومین دوره لیگ برتر گفت: استقلال در حال پیشرفت است و فرم خوبی پیدا کرده است. پرسپولیس هم به شرایط خوبی رسیده است و دربی خوبی را پیش بینی می کنم. با توجه به بررسی دقیقی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال روی بازیکنان خارجی انجام دادند، شاهد حضور بازیکنان خارجی خوب در لیگ برتر هستیم و امیدوارم با حضور این بازیکنان خارجی شاهد کیفیت بهتری در دربی پایتخت باشیم. باید دید نتیجه این دربی چه خواهد شد.

پیشکسوت استقلال درباره وضعیت این روزهای هواداران پایتخت در روزهای اخیر گفت: استقلال فصل گذشته شاید از نظر فنی خوب بازی نکرده باشد اما به نتیجه مطلوب اقتصادی رسیده است. این به خاطر کیفیت خوب بازیکنان استقلال و کیفیت فنی پایین لیگ برتر است. در حال حاضر پرسپولیس و سپاهان قدرتی برابر فصل قبل ندارند. به عنوان مثال آلومینیوم اراک در نیم فصل در شرایط بسیار خوبی قرار داشت اما الان خیلی افت کرده است. این موارد در نتایج استقلال تاثیر دارد و امیدوارم با این روند آبی ها بتوانند به عنوان قهرمانی دست پیدا کنند.

وی درباره شرایط دربی پایتخت 98 گفت: این دربی فراتر از هر دربی است. ما نمی توانیم نتیجه را از نظر آماری پیش بینی کنیم زیرا دربی شرایط خاص خود را دارد. مربی که وضعیت روحی خوبی برای بازیکنان ایجاد کند می تواند به نتایج دلخواه برسد.

نیک سیرت درباره این سوال که استقلال می تواند در دربی برنامه دفاعی داشته باشد؟ او گفت: قدرت استقلالی ها در حمله است و فکر می کنم خط حمله آنها خوب کار می کند و فکر نمی کنم دفاعی بازی کنند. من معتقدم هر تیمی که در دربی دفاعی بازی کند در مقابل شکست بسیار آسیب پذیر است زیرا خط حمله استقلال و پرسپولیس بسیار قوی است و بازی دفاعی برای هر تیمی در دربی مشکل ساز خواهد شد.

بازیکن سابق استقلال درباره تفاوت استقلال و پرسپولیس در این گروه گفت: اگر به لیگ انگلیس نگاه کنید، فاصله تیم ها گاهی تا 12 امتیاز هم می رسد، اما می بینیم که این فاصله ها جبران می شود. استقلال با پیروزی در دربی می تواند فاصله خوبی با پرسپولیس ایجاد کند.

وی در نهایت درباره حضور در دربی 48 صحبت کرد و پرسید چرا از ابتدا در ترکیب اصلی استقلال برای این دربی نبودی؟ وی گفت: در آن زمان قرار بود در ترکیب اصلی استقلال باشم چون هفته گذشته به سپاهان گل زدم. منصور پورحیدری در آن زمان به من گفت که می خواهد در دربی از مهاجم سرعتی استفاده کند. سپس تماشا کردیم که پرسپولیس دو گل به ما زد و من در نیمه دوم وارد زمین شدم اما بازی با شکست تیم ما به پایان رسید. من یک درجه از مهاجمان دیگر استقلال جلوترم اما منصورخان گفت مهاجم سرعتی خواهیم داشت و شرایط همین است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.