قوانین مصوب مجلس هیچ تاثیری در تنظیم بازار مسکن ندارد

[ad_1]

نایب رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه قوانین مصوب شورا تاثیر مطلوب و شاید در ساماندهی بازار مسکن نداشته است و لازمه دولت و شورا است. تا این موضوع را جدی تر بگیریم.”

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تلاطم بازار مسکن، اظهار کرد: متأسفانه یکی از مشکلاتی که امروز در ساماندهی بازار با آن مواجه هستیم، موضوع مسکن تکثر قانون است. قوانین متعددی در این زمینه وجود دارد و هر بخش تفسیر خاص خود را از قانون دارد. اگر قانون مسکن عمومی وجود دارد، بهتر است بر اجرای دقیق آن نظارت شود.

وی افزود: قانون جهش مسکن به نوبه خود قانون خوبی است که دولت را موظف به ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال می کند. دولت هم برای اجرای قانون پیشقدم شده است اما اراده و توانایی مردم هم ملاک است. برخی از افرادی که متقاضی این طرح بودند، نقدینگی لازم را نداشتند، بنابراین بیشتر به تسهیلات و اقساط علاقه داشتند.

جلوگیری از فرار مالیاتی مالکان

نماینده مردم خاش در کنگره انجمن اسلامی گفت: اما در بحث قانون مالیات بر خانه های خالی متوجه شدیم خانه های خالی شناسایی شده که تعدادی نیز متعلق به چند دستگاه است. مقامات مالیاتی باید وارد عمل شوند و طبق قوانین مالیاتی این خانه ها را جمع آوری کنند. از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت احوال باید برای شناسایی خانه های خالی هماهنگی داشته باشند و سازمان امور مالیاتی باید از فرار مالیاتی صاحبان این خانه های خالی جلوگیری کند. قوانین نباید فقط روی کاغذ باشد، بلکه باید سیستم مربوطه را تکمیل و پیگیری های لازم را برای اخذ مالیات انجام دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: بنگاه های معاملات ملکی نباید در بازار سوریه قیمت گذاری کنند و روز به روز قیمت ها را افزایش دهند.متأسفانه با وجود قوانینی که در مجلس به تصویب رسیده است، بازار مسکن همچنان بی ثبات است و دولت و مجلس باید با جدیت بیشتری به آن توجه کنند. امروزه تعدادی از فعالان ساختمانی و بنگاه های معاملات ملکی در حال قیمت گذاری در بازار سوریه و افزایش قیمت هستند. همچنین نیاز به نظارت همه جانبه در این زمینه وجود دارد. کمیسیون عمران همچنین در حال بررسی طرح های یکپارچه سازی حق الزحمه و کمیسیون های شرکت های املاک و نظارت دقیق بر آنها است.

وی افزود: تا کنون همانطور که انتظار می رود قوانین مصوب کمکی به ساماندهی بازار مسکن نکرده است و دولت و مجلس باید مشارکت جدی تری در ساماندهی بازار مسکن این مکتب داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.