قهرمانان مسابقات شطرنج رده سنی کشور در همدان معرفی شدند

[ad_1]

ایسنا/ همدان دبیر شورای شطرنج استان همدان گفت: مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در استان همدان برگزار شد و ایلیا درینی از استان کرمان و سید کیان قریشی از استان تهران به مقام قهرمانی رسیدند، پادشاه زیر 18 و 8 سال این کشور. .

کوشان در گفت وگو با ایسنا نوشت: این مسابقات در 9 دور به روش سوئیسی برگزار می شود و جدول رده بندی لیگ برای محاسبه رنکینگ به فدراسیون جهانی (فیده) ارسال می شود.رده بندی کشوری به میزبانی استان همدان در سال 1390 برگزار شد. حضور 135 شطرنج باز از 26 استان و شهرستان سراسر کشور در سالن 6000 نفری شهید سرلشکر سلیمانی (انقلاب قدیم).

وی خاطرنشان کرد: به نفرات اول تا سوم مدال و مسابقات قهرمانی کشور و به نفرات باقی مانده لوح تقدیر اهدا می شود.

در ادامه این نامه آمده است: استاد بزرگ مرتضی محجوب، استاد بزرگ پوریا درینی و دیگر شطرنج بازان صاحب نام در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور خانواده ها، مسئولان و مسئولان برگزار شد، حضور داشتند.

دبیر کمیته احزاب استان همدان تصریح کرد: حضور شطرنج بازان ملی در استان همدان (مردان زیر 8 و 18 سال) نشان دهنده قدرت شطرنج استان در برگزاری مسابقات کشوری و بین المللی است. در مجموع شطرنج بازان استان های تهران، همدان، خراسان رضوی، مازندران، بوشهر، گیلان، کرمانشاه، اردبیل، اصفهان، فارس، هرمزگان (کیش)، البرز، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی، قم، در این مسابقات کردستان، زنجان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، سمنان، ایلام، آذربایجان شرقی، خوزستان و گلستان حضور داشتند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط اسکان بازیکنان و خانواده های آنها از سوی هیات شطرنج استان همدان بسیار خوب فراهم شده است، خاطرنشان کرد: محل برگزاری مسابقات ارائه شد و رضایت بازیکنان، بازیکنان و کم حاشیه بودن مسابقات را جلب کرد. عملکرد خوب داوران را نشان می دهد.

در این نامه ضمن اشاره به برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی کشور پسران زیر 8 و 18 سال در استان همدان آمده است: ایلیا درینی از استان کرمان با 7.5 امتیاز قهرمان مسابقات زیر 18 سال شد و سید کیان قریشی از استان تهران قهرمان مسابقات شد. مسابقات زیر 8 سال با 9 امتیاز.

وی افزود: پرویز خزایی از استان خراسان رضوی با 7 امتیاز نایب قهرمان شد، متین آرین از استان خراسان رضوی با 6.5 امتیاز عنوان سوم مسابقات مردان زیر 18 سال کشور و سید آراد موسوی از استان مازندران با 7.5 امتیاز به مقام سوم دست یافتند. نایب قهرمان و سیروس بلند نظر از استان خراسان رضوی با 7.5 امتیاز عنوان قهرمانی زیر 8 سال کشور را از آن خود کرد.

دبیر شورای شطرنج همدان در پایان خاطرنشان کرد: «کاوه خلیلی» داور بین المللی و صاحب نام استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه که داور رده های سنی کشور است و مهدی سلیم به عنوان نایب داوری و فریبا مرادی، عذرا چهاردولی، مرجانه وقار از استان گیلان، نازلی حمیدیکوشا، فرناز ترابیگانه، پگاه طهماسبی و پگاه مهذاب داوری این دوره از مسابقات را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.