قطعاً برای توسعه اندک مدارس قرآنی برنامه ای نداریم

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان معاون وزیر آموزش و پرورش در تشریح برنامه وزارت آموزش و پرورش برای مدارس قرآنی تصریح کرد: قطعاً برنامه کوچکی برای توسعه مدارس قرآنی نداریم، اما برنامه کیفی داریم.

اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش امروز 21 اردیبهشت ماه در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان خوزستانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اهداف تربیت معلم ایجاد موقعیت آموزشی برای برگزاری قرآنی است. مسابقات.”

به گزارش ایسنا، وی افزود: به طوری که هرکسی بتواند بر حسب استعداد و علایق خود در آن جایگاه قرار گیرد و استعدادهای درونی خود را شکوفا کند و با مفاهیم قرآنی محبت پیدا کند و در آن با دیگران رقابت کند تا هم جنبه درونی کار و هم روحیه کار را تقویت کند. جنبه بیرونی به طوری که سایر کودکان به شرکت در مسابقات تشویق شوند.

باقرزاده گفت: فراگیری مسابقات قرآنی در بین دانش آموزان یکی از اهداف است و ادامه کار از دیگر اهداف است تا بچه ها بعد از مسابقات رها نشوند و این کار را ادامه دهند. ما نیاز به جذب بیشتر مسابقات دانش آموزی در مقاطع پایین داریم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از پیشنهادات ارائه شده این است که اولیاء در مقاطع تحصیلی پایین نیز در مسابقات شرکت کنند. هفته قرآن باید به جشنواره قرآنی تبدیل شود.

وی درباره برنامه وزارت آموزش و پرورش برای مدارس قرآنی توضیح داد: قطعاً برنامه کوچکی برای توسعه مدارس قرآنی نداریم، اما برنامه کیفی داریم. چون مدتی است برنامه اجرا شده است اما به دلیل کمبود نیروی انسانی و امکانات و اعتبارات نمی توانیم آن را به درستی انجام دهیم اما امسال می خواهیم مدارس قرآنی با کیفیت، نیروی انسانی ماهر و امکانات متناسب با ظرفیت داشته باشیم. قرآن در میان دو میلیون نفر حافظ قرآن تزکیه می کنند. طرح دیگری هم داریم که اگر تشکل های قرآنی دیگر کمک کنند این دو میلیون نفر می توانند 5 میلیون شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.