قشقاوی نسبت به پایان این دور از مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری کرد

[ad_1]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت مذاکرات وین گفت: امیدوارم نتیجه شش دور اخیر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد و نتایج مثبت و موثری داشته باشد. . ”

به گزارش ایسنا، حسن قشقاوی در گفت و گوی تفصیلی با خبرگزاری دولتی اسپانیا به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: مشکل اصلی ناشی از اختلاف است.در مورد حاکمیت ایالات متحده و نه تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران زیرا علیرغم وجود کنوانسیون حقوق معاهدات 1969، با متحد دانستن حاکمیت ملی طرفهای قراردادهای بین المللی از نزدیکترین و نزدیکترین، جهان از زمان توافق برجام، یعنی از سال 2015، آمریکایی ها این توافق بین المللی را حاکمیتی و یکپارچه می دانند. اما عمدتاً «حزب» بین دموکرات ها و جمهوری خواهان و همچنین «نیروی» بین قوه مجریه و مقننه (دولت و کنگره) را نداشت. بر این اساس، برای مثال، حتی در یک حزب واحد مانند حزب دموکرات حاکم، سناتوری مانند باب منندز در مخالفت مستقیم با حزب خود، کریس مورفی است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در هیچ دموکراسی دیگری در جهان از جمله ایران در تصمیم گیری و تضمین اجرای توافق بین المللی چنین پدیده عجیبی وجود ندارد.

قشقاوی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر مهلت قریب الوقوع و اعلام ایران برای کاهش زمان تولید مواد مورد نیاز برای ساخت بمب هسته ای، گفت: طی سیزده ماه گذشته، از اول ژانویه سال گذشته تا بهمن ماه سال جاری، آمریکا طرف بیش از 27 بار اعلام کرد: «ایران تنها چند هفته با غروب آفتاب فاصله دارد!

قشقاوی افزود: این در حالی است که ایران بارها اعلام کرده که تولید یا استفاده از سلاح هسته ای در دکترین نظامی ایران جایی ندارد.

سفیر ایران گفت: اظهارات مکرر چند هفته ای بن بست در واقع لحظه بن بست انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکاست نه اینکه ایران به بمب هسته ای دست یابد.

قشقاوی همچنین در این گفت و گوی اختصاصی به سوالات خبرنگاران بین المللی این خبرگزاری درباره عملکرد نسبی جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با هاله و تحولات جاری در اوکراین پاسخ داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.