قاضی زاده: 90 درصد اقتصاددانان از رهایی از ارز فانتزی حمایت می کنند

[ad_1]

یکی از اعضای شورای مشورتی مسلمانان با این استدلال که تخصیص ارز ترجیحی اشتباه است، گفت: نظارت دغدغه فعلی اصلاح نظام بازنشستگی است.

به گزارش ایسنا، سید احسان قاضی زاده هاشمی صبح امروز در اولین اجلاس سراسری حزب نسل جدید درباره حذف مشوق ها، اظهار کرد: چند سالی است که در بحث تخصیص پول، وقف در مسیر اشتباه قرار داریم. توزیع رانت از مابه التفاوت ارز ترجیحی و آزاد در این چند سال 900 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: با رهایی از ارز فانتزی دولت، به ناچار برخی از ذینفعان گلایه خواهند کرد، قطعاً با شبکه ها و جریانات در دست برای حفظ تداوم کودک فضاسازی خواهند کرد. ادامه مسیر قبلی، ناگزیر ما را به نتایج فروپاشی های متعدد می رساند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در این شرایط باید مردمی سازی، تفسیر و استفاده از ظرفیت های مردم و قشر مردمی صورت گیرد. حذف ارز فانتزی یکی از موضوعاتی است که 90 درصد اقتصاددانان از آن حمایت می کنند.

نگرانی فعلی نظارت است. خوشبختانه در زمینه دستگاه های نظارتی کم نداریم. طبق آمار 16 دستگاه نظارتی داریم اما آیا کارکرد نظارت بر قیمت، بازار، کنترل بازار و تنظیم بازار لازم است؟ یا از اتحادیه ها، اصناف و تشکل ها و انجمن های منتخب در حوزه های تولیدی بخواهید نقش داشته باشند و مشارکت داشته باشند، نظارت باید عمومی باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.