فن کندانسور سردخانه چیست

چرا که فضای زیادی برای انبارکردن این محصولات نیاز است. از طرف دیگر فضای موردنیاز برای احداث سردخانه از جهت تخمین هزینه و خرید تجهیزات نیز برای مجری طرح بسیار بااهمیت میباشد.

فن سردخانه ای زیلابگ

فرایند سرمایش در سردخانه توسط تجهیزات مختلفی مانند کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، خط مکش و خط تخلیه انجام میشود. محل قرارگیری آن در چرخه تبرید بعد از کمپرسور و قبل از شیر انبساط است و در مدل های مختلفی تولید می شود.

فن کویل سردخانه

نگهداری میوه و سبزیجات در سردخانه، با شرایط غیر استاندارد باعث افت کیفیت ظاهری، کاهش وزن و در نهایت کاهش عمر و ارزش محصولات گیاهی می شود.

قابلیت کار با انواع مبرد ها مثل R22 ، R134a ، R404 و .. . کمپرسور: انتقال حرارت در سیستم سرمایش سردخانهها از طریق انتقال گاز یا مایع مبرد صورت میگیرد.

فن سردخانه صنعتی

این کندانسور با استفاده از هوای محیط عملیات خنک سازی را انجام می دهد به این صورت که کندانسور هوایی تشکیل شده از یک کویل حرارتی که شامل لوله های رفت و برگشتی می باشد و بر روی این لوله ها فین ها با فاصله بسیار کم از یکدیگر قرار گرفته اند و بر اساس ابعاد و ظرفیت کندانسور یک یا چند فن بر روی این دستگاه وجود دارد که هوا را با فشار از میان آن عبور می دهد تا دمای کندانسور کاهش یابد.

اما شرایط نگهداری هریک از مواد غذایی و سایر موادی که برای نگهداری آن ها به دمای پایین و هوای خنک نیاز است، با یکدیگر متفاوت می باشد.

خرید فن سردخانه

همانطور که اشاره شد احداث یک سرخانه باکیفیت و با راندمان بالا پیچیدگیهای بسیار زیادی دارد. همانطور که عنوان شد از سردخانهها برای نگهداری محصولات مختلفی استفاده میشود و از طرف دیگر هر سردخانه خصوصیات مشخصی دارد.

در ابتدا یخچال های بزرگی بودند که از نظر فضای اشغالی بزرگ بودند اما از نظر فضای مه برای نگهداری مواد غذایی داشتند بسیار کوچک بودند.

مشخصات فنی سردخانه

بسته به ابعاد سردخانه و میزان بارگیری آن و همینطور نوع و مدت زمان نگهداری محصول، ظرفیت برودتی سردخانه و به تبع آن توان کمپرسور، کندانسور و اواپراتور تغییر میکند.

قیمت فن سردخانه ای

باید اشاره کرد که مهمترین و تاثیرگذارترین عامل بر هزینه ساخت سردخانه، ابعاد آن است. برای ساخت سردخانه باید ابتدا هدف و کاربرد سردخانه مشخص باشد.

چلم و سردخانه را

اما از سردخانه های بالای صفر برای نگهداری انواع میوه و سبزیجات استفاده می شود. از این سردخانهها مانند سردخانههای دیگر میتوان برای نگهداری مواد غذایی (لبنی، پروتئینی، داروسازی و…) در زیر صفر و بالای صفر استفاده نمود. Po᠎st was creat ed by ​GSA Conten t  Genera​tor ᠎DEMO !

فن سردخانه زیلابگ

امروزه برای نگهداری بسیاری از مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن را دارند از سردخانه ها استفاده میشود. خرید از مستر کول هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری ممکن است و شما میتوانید ا مراجعه به فروشگاه کالای خود را تهیه فرمایید و یا با هماهنگی از طریق واتس اپ و دریافت پیش فاکتور مبلغ مربوطه را واریز و از طریق پیک (برای عزیزان ساکن تهران) یا از طریق باربری و یا تیپاکس برای عزیزان ساکن در شهرستانها کالای خود را دریافت نمایید .

قیمت فن سردخانه ای دمنده

این سردخانه ها به صورت آماده و از پیش ساخته هستند و حتی برخی از آنها دارای چرخ نیز هستند و به عنوان سردخانه متحرک نیز نامگذاری شده اند.

فن سردخانه خارجی

برخی از انواع کمپرسورها که در مدلهای هرمتیک یا سمی هرمتیک تولید میشوند، در دو حالت تک مرحلهای یا دو مرحلهای کار میکنند.

از این رو برای نگه داری طولانی مدت مواد غذایی منجمد شده ، آنها را به سردخانه زیر صفر منتقل میکنند.

فضای موردنیاز برای احداث سردخانه بر اساس کاربری و میزان محصولات تولیدی شرکتها تخمین زده میشود. به میزان گرمایی که باید از محیط سردخانه گرفته شود تا دمای محیط آن به حالت موردنظر برسد، بار برودتی یا بار سرمایش گفته میشود.

سازندگان با بررسی مولفههای مختلف مانند شرایط آبوهوایی منطقه، میزان بار داخل سردخانه، دفعات باز و بستهشدن درب سردخانه، نوع کاربری و میزان عایقبندی بار برودتی سردخانه را تخمین میزنند.

کویل DX با تیوب های مسی با ضخامت تیوب های متنوع قابل انتخاب توسط مصرف کننده که توسط پخش کن ( ونتوری) خاص شرکت ما.

شرکت دامون تامین کننده انواع فن سردخانهای زیلابگ در قطر و هوادهی مختلف است. ما با وجود نیروهای متخصص و کارآمد در زمینه طراحی انواع پروژه ها و تعمیر انواع تجهیزات سردخانه و عایق کاری خدمت رسانی می کنیم.

فن سردخانه سه فاز

مزیت دیگر بدنه سردخانه هیمورا وجود لایه ای مناسب از عایق حرارتی از نوع فوم تزریقی می باشد که از عوامل مهم در بازدهی بهتر دستگاه است.

عملکرد این دستگاه با توجه به نوع مبرد مورد استفاده در آن متفاوت میباشد. با مشاوره و راهنمای خرید ایران کمپرسور، بهترین کمپرسور با مناسب ترین قیمت را خریداری کنید.

در این مقاله قصدداریم به معرفی کندانسینگ یونیت سردخانه پرداخته و به قیمت کندانسینگ یونیت سردخانه و ساختار و اجزای تشکیل دهنده آن را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از روشهایی که از سالها پیش در ساختن سردخانهها مورد استقبال قرار گرفته است، استفاده از ساندویچ پانل است.

برای مثال اگر شما بخواهید در یک منطقه بسیار گرمسیر یک سردخانه زیر صفری احداث کنید، تیم سازنده باید از تجهیزاتی قدرتمندتر و عایقبندی قویتر استفاده کند.

همچنین فاز طراحی سردخانه که قبل از ساخت آن اتفاق انجام میشود نیز باید کاملا دقیق و اصولی صورت گیرد.

جریان هوا میتواند به صورت افقی یا عمودی باشد. به این صورت انرژی هیدرولیکی در آکومولاتور ذخیره میگردد. لازم به ذکر است که اگر به هنگام فرایند انجماد گوشت ، کریستال های یخی در بافت آن شکل بگیرد ، گوشت کیفیت اصلی و طعم واقعی خود را از دست میدهند و به لحاظ تجاری نیز کم ارزشتر میشود.

یکی از مزایای لوله مویین این است که به هنگام خاموشی کمپرسور، جریان مبرد از سمت فشار زیاد سیستم به سمت فشار کم ادامه مییابد تا تعادل فشار در سیستم برقرار شود.

بدون شک این قطعات و سیستم سرمایشی به هنگام کارکرد خود به تدریج با افزایش دما مواجه می شود. عملکرد هواکش صنعتی به این گونه است که با چرخیدن تیغه های متصل به یک محور استوانه ای شکل که توسط موتور شارژ شده و نیرو می گیرند قادرند هوا را جابه جا کنند و فضا را از هوای آلوده نجات دهند.

همچنین بواسطه امکان نشتی از قسمت آببند، به شکل دوره ای نیاز به شارژ مجدد خواهد داشت. همچنین انتخاب نوع سردخانه و تجهیزات آن نیز برای افراد غیرمتخصص بسیار دشوار است.

در این نوع اواپراتور از شیر انبساط یا لوله مویین به عنوان وسیله کاهنده فشار استفاده شده است. درب سردخانه: یکی از مهمترین اجزای استاتیک یا ثابت سردخانهها، درب آنها است.

نصب آنها نیز بسیار آسان است. از جمله مراحل اجرای سردخانه میتوان به اجرای فونداسیون، نصب ساندویچ پنلها، عایقبندی و نصب تجهیزات اشاره کرد.

نصب کندانسینگ یونیت سردخانه بسیار آسان بوده و این مجموعه علاوه بر سردخانه ها قابل استفاده در سیستم های تهویه مطبوع نیز می باشد و در این سیستم کاربردهای بسیاری نیز دارد.

کلیه موتورهای فن سردخانه ای دارای محافظ حرارتی در درون خود هستند که چنانچه دمای داخلی استاتور به هر دلیلی بیش از حد مجاز(بالاتر از 110درجه سانتیگراد) برسد دستگاه بصورت اتومات خاموش شده و پس از رسیدن به دمای مطلوب مجدداً شروع به کار می نماید.

بعد از سرد کردن مقدماتی ، لاشه به سالن سردخانه با دمای صفر الی 2 درجه سانتی گراد بالای صفر منتقل میشود.

سردخانه با توجه به ابعاد آن به سه دسته اصلی سردخانه صنعتی ، سردخانه اتاقکی و سردخانه کانکسی تقسیم میشوند.

سردخانهها را میتوان برحسب ظرفیت در ابعاد مختلفی ساخت. ابعاد، امکانات و شرایط محیطی محل ساخت سردخانه اهمیت بسیار زیادی در طراحی و احداث سردخانه دارد.

به همین علت بررسی محل ساخت سردخانه، اهمیت بسیار زیادی در طراحی و احداث این سازه کاربردی دارد. چرا که تعیین ظرفیت سردخانه به ابعاد محل احداث بسیار مرتبط است و اگر ابعاد محل ساخت سردخانه کوچک باشد، تیم سازنده محدودیتهایی برای احداث یک سردخانه با ظرفیت بالا خواهند داشت.

با مراحل ساخت سردخانه آشنا میشویم. اولین و مهمترین مرحله ساخت سردخانه، تعیین کاربری سردخانه است. یکی از مهمترین مولفهها در طراحی و ساخت انواع سردخانه، محل احداث آن است.

ساندویچ پنلهای سردخانه: شاید بتوان گفت مهمترین قسمت استاتیک هر سردخانه، ساندویچ پنلهای آن است. باید اشاره کرد که هر یک از بخشهای استاتیک و داینامیک سردخانهها از چندین بخش قطعه و عضو دیگر ساخته شدهاند.

باید در نظر داشت فشار خروجی شیر انبساط تا کمپرسور ثابت است و این قسمت را قسمت فشار پایین یا قسمت فشار ضعیف سیستم می نامند.

درواقع بیان گر این است که از آن زمانی استفاده میشود که قصد داشته باشیم مکانی یا سیالی را خنک کنیم مانند سردخانه.

جهت دریافت اطلاعات فنی در زمینه کندانسور های هوایی به شما پیشنهاد می کنیم از صفحه محصول کندانسور هوایی نیک بازدید نمایید.

متحرک یا صنعتی استفاده می کنیم. در سردخانهها و سیستمهای سرمایشی معمولا از کمپرسورهایی مانند کمپرسور پیستونی، کمپرسور اسکرال و کمپرسور اسکرو پیچی یا حلزونی استفاده میشود.

کندانسور: گرمای جذبشده توسط اواپراتور از طریق کندانسور یا چگالنده سردخانه، به بیرون از فرایند سرمایش سردخانه منتقل میشود. اواپراتور زیر صفر (هم اواپراتور تونل انجماد و هم سردخانه) شامل بدنه فلزی با پوشش ضد خوردگی، مجموعه موتور و فن، کویل های فین دار، تجهیزات برفک زدایی، سیستم کنترلی و غیره است که نمونه ای از ساختار درونی آن در شکل زیر نشان داده شده است.

در طی مسیر با استفاده از روشهای عنوان شده، محصولات بهسرعت منجمد میشوند. این کمپانی، فن مخصوص خود را که منحصرا برای گلخانهها و مرغداریها طراحی شده، ارائه میدهد.

البته اگر چه این موضوع شدنی است اما ماهیت اصلی سردخانه برای دمای زیر صفر درجه بوده و بالای صفر درجه فشار مضاعفی را به کمپرسور وارد می کند و مشکلاتی هم در پی خواهد داشت.

کندانسور سردخانه چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ دلیل شباهت بین قلب انسان و کمپرسور یک سردخانه به همین است که کمپرسور وظیفه پمپاژ را بر عهده دارد.

علاوه بر افزایش طول عمر محصولات، سردخانه ها وظیفه حفظ کیفیت اصلی مواد غذایی را بر عهده دارند. طبیعتا تمامی این خدمات برای سردخانه دار هزینه بر خواهد بود.

هر یک از این بخشها در عملکرد سردخانه نقش مهمی ایفا میکنند و بر عملکرد یکدیگر نیز تاثیرگذار هستند. این تجهیزات در کنار عایقبندی و اجزای سازه سردخانه، نقش مهمی در کارایی و عملکرد این سازه کاربردی ایفا میکنند.

هر یک از این اجزا نقش مهمی در عملکرد سردخانه دارند. باید توجه داشت که کیفیت این تجهیزات نقش پررنگی در راندمان سردخانه دارد و شرکت سازنده سردخانه باید از بهترین و قویترین تجهیزات موجود در بازار برای احداث سردخانه استفاده کند.

اصولاً بدنه داخلی و بیرونی سردخانه های جسد را باید کاملاً ضد زنگ بسازند، تا بتوانند از افزایش طول عمر دستگاه، امکان شستشوی آن بعد از تخلیه ی جسد نیز وجود داشته باشد، به همین خاطر اکثراً سردخانه های جسد دارای کف شور هستند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.