فرونشست شدید در تهران / برنامه ریزی برای جلوگیری از فرونشست تابستانیرئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران از تدوین طرح پیشگیری از پیامدهای فرونشست در تهران و سایر استان ها در اوایل تابستان 1401 خبر داد.

آقامیری در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص برگزاری نشست‌های مختلف با اساتید دانشگاه و کارشناسان فرونشست در تهران، گفت: پدیده فرونشست در تهران و شهرستان‌ها جدی است که به دلیل حجم بالای آب‌های زیرزمینی و عدم گردش آب، زمین را به ارمغان آورده است. مقداری از رطوبت مورد نیاز آن

وی با بیان اینکه نامه ای به همه اساتید دانشگاه و صاحب نظران این حوزه نوشتیم که در جلسات شورای شهر بتوانیم به انحطاط کشور فکر کنیم، گفت: دعوت از اساتید تنها محدود به تهران نیست؛ بلکه در جلسات شورای شهر هم می توانیم به انحطاط کشور فکر کنیم. همچنین به اساتید اصفهان، همدان و سایر شهرها به شورای شهر نامه زده ایم تا ما را آرام کنند.

آقامیری با بیان اینکه این موضوع از طریق شورای عالی استان ها پیگیری می شود، گفت: هفته آینده با اساتید دانشگاه خواجه نصیر، شریف و مسئولان وزارت نیرو و راه و به دلیل فرونشست زمین جلسه ای خواهیم داشت. کشور و تهران».

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه نتیجه این جلسات با تصویب به پایان می رسد، افزود: در شورای شهر تهران قطعاً مصوباتی برای جلوگیری از فرونشست در تهران خواهیم داشت و به تصویب شورای عالی استان ها رسید. این مصوبات را قبل از تهیه طرح یا لایحه به سایر شهرداری ها اعم از اساتید و کارشناسان دانشگاه منتقل می کند.

وی گفت: حدود 220 دشت در ایران داریم که هر ساله 34 سانتی متر فرونشست در جنوب تهران و دشت ورامین ثبت شده است. اما می بینیم که هیچ اتفاقی برای این حجم فرونشست در تهران نیفتاده است و این خطر شهر را تهدید می کند و همه کارشناسان، نهادها و اساتید باید برای تشکیل مجموعه ای معقول تلاش کنند و خروجی آن باید مصوبه همه دستگاه های مرکزی و شهرداری ها باشد. به عنوان یک واحد عمل کنند

آقامیری با بیان اینکه شورای شهر در حال حاضر کار تحقیقاتی را آغاز کرده است، افزود: تحقیقات میدانی، تحقیقات و جلسات پنج تا شش ماه طول می کشد، اما در نظر داریم این مهم را در سال آینده و اوایل تابستان به اتمام برسانیم.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.