فرهاد تیز چشم – ایسنانادیده گرفتن نقش فرهاد مجیدی در توصیف دقیق موفقیت های استقلال بی رحمانه است.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «استقلال آخرین رهبر سال 1400 خواهد بود. آخرین رهبر قرن چهاردهم خورشید. آنها در دیدار رفت بیست و دوم لیگ برتر انگلیس با گل نفت آبادان پیروز شدند تا فاصله 6 امتیازی با پرسپولیس را حفظ کنند. به این ترتیب استقلالی ها بدون توجه به نتیجه دربی پنجشنبه تهران سال را با برتری به پایان خواهند رساند. آبی ها همچنین به سنت غالب خود در این فصل وفادار مانده اند. یعنی گل نخوردند و از سه موقعیت برای کسب سه امتیاز استفاده کردند. استقلال در این فصل بار دیگر به برتری یک بر یک دست یافت تا قدم به قدم به قهرمانی نزدیک شود.

این تیم فصل موفقی را پشت سر می گذارد و این موفقیت باید دلایل زیادی داشته باشد. برخی از نقش گابریل پین، یاران ایتالیایی فرهاد مجیدی به ویژه در تقویت ساختار دفاعی صحبت می کنند و برخی دیگر حول محور انگیزه بالا، همبستگی و همدلی بازیکنان استقلالی می چرخند تا جنون شکست را بشکنند. وریا غفوری یکی از این افراد است. استقلالی ها گفت: احساس می کنم امسال بهتر از فصل گذشته هستیم. راست میگه او قبلا برای اعتراض به تغییر حضوری به رختکن می رفت اما حالا مشکلی با نیمکت نشینی ندارد. در دقایق کوتاه حضور در زمین بازوبند کاپیتانی به وریا داده شد و سعی کرد تمام توان و انرژی خود را به کار گیرد تا عملکرد بهتری داشته باشد. همه استقلالی ها امسال تشنه ترند. آنها با هم به جلو می روند و برای یکدیگر می جنگند. در حال حاضر حتی جدایی دو مدافع کلیدی استقلال هم ضرری به این تیم نمی زند.

با این حال در مروری بر رموز موفقیت استقلال باید به تیزهوشی و شجاعت فرهاد مجیدی نیز اشاره کرد. همچنین امیرحسین حسین زاده بود که با عنوان فرهاد کشف 3 امتیاز استقلال مقابل نفت آبادان را به ثمر رساند. این بازیکن 21 ساله در ابتدای فصل به نظر مجیدی از ابتدا وارد استقلال شد و حالا 5 گل برای این تیم به ثمر رسانده است. بازیکنی مثل جعفر سلمانی هم انتخاب اوست که در هر صورت خروجی مثبتی برای حضور او در استقلال است. او به عنوان وینگر چپ چهار گل برای استقلال به ثمر رسانده است. آیا کم است؟ در واقع می توان گفت به جز عدم نمایش موفق رودی زستد و در بازی با نفت که در نهایت مجیدی مجبور شد او را از ترکیب اصلی کنار بگذارد، خریدهای دیگر فرهاد همگی برای استقلال بسیار خوب بود. آیا این گروه هنوز از Zubair Nikonfs استفاده نمی کند؟ رافائل سیلوا مدافع برزیل در بازی اول موفق به گلزنی نشد؟ آیا علیرضا رضایی دروازه بان بدی است؟ جایی که یحیی گل محمدی دروازه بان هایی مثل احمد گوهری را به خدمت گرفت، فرهاد مجیدی با رضایی برخورد کرد. در نتیجه استقلال الان هر کدام دو دروازه بان خوب دارد، هواداران آسوده، پرسپولیس، اما دو دروازه بان متزلزل دارد و هیچ کدام نمی دانند بازی بعدی کی شروع می شود. در نتیجه نادیده گرفتن نقش فرهاد مجیدی در نگاه کردن به موفقیت‌های استقلال بی‌رحمانه خواهد بود.»

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.