فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن: هر دو طرف موظف به رعایت آتش بس هستند

[ad_1]

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن آتش سوزی اخیر در یمن را “فرصت و خطری ارزشمند” توصیف کرد و تاکید کرد که مسئولیت پایبندی به توافق بر عهده دو طرف است.

به گزارش ایسنا، هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن امروز (چهارشنبه) در نشست خبری امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه مذاکرات برای پایان دادن به مذاکرات و دستیابی به سازش در پایان ماه می برگزار می شود، گفت: سیاست به پایان درگیری کمک می کند. وی گفت: “فرصتی واقعی برای حل بحران یمن است و مسئولیت رعایت آتش بس بر عهده دو طرف است.”

“در یک جنگ طولانی و ویرانگر، اطفای حریق فرصتی نادر برای راه حل سیاسی است. این اولین آتش نشانی در یمن در شش سال گذشته است و لحظه ای ارزشمند است. و مملو از خطر است. آتش نشانی یک فرصت مهم و نادر بود و اکنون گروندبرگ گفت: یک فرصت است. به یمنی ها و افراد علاقه مند به صلح ارائه می شود.

وی تاکید کرد: روزهای اول اطفای حریق حساس تر است و راه اندازی آتش نشانی پس از هفت سال هرگز آسان نخواهد بود.

وی گفت: «مسئله زندانیان یکی از اولویت‌های ماست و برای آن سخت تلاش می‌کنیم.

فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در یمن با اشاره به اینکه آتش بس به ندرت ادامه خواهد داشت مگر اینکه از پیشرفت سیاسی حمایت شود، افزود که از زمان آغاز آتش بس خشونت به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اما یک گزارش چندین گزارش از اقدام خصمانه در اطراف مارب ارائه شده است.

گروندبرگ افزود: طرفین را در خصوص بازگشایی چهارراه تعز به جلسه دعوت کرده ایم و منتظر هستیم تا اعضای خود را به این جلسه معرفی کنند.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن پیشتر اعلام کرده بود: «طرف‌های جنگ یمن به پیشنهاد آتش‌بس به مدت دو ماه از دوم آوریل پاسخ مثبت داده و با آتش‌بس هوایی در زمین و دریا در داخل یمن و در طول آن موافقت کرده‌اند. مرز.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.