فتح الله زاده: پدرخوانده های رسانه ای از عزیزی باج می خواهند/ خادم/ تاریخ است نه انتخاب!

[ad_1]

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال با اشاره به روند احتمالی تغییر مدیریت در فدراسیون فوتبال گفت: هیات مدیره فدراسیون فوتبال باید تصمیم درست و قاطعی در مورد آینده فوتبال کشور بگیرد.

علی فتح الله زاده، مدیرعامل سابق استقلال در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال و حقوق و دستمزدهای به وجود آمده در این مدت مربوط به اخراج شهاب الدین عزیزی خادم، گفت: به عنوان یک فوتبال. ناظر، در این یک سال پیش، جدای از صعود تیم ملی به جام جهانی، آیا درک خوبی از مشکلات فوتبال ایران دارید؟ما به این مسائل و اتفاقات فوتبالی نگاه خوبی نداریم، زیرا متأسفانه اهالی فوتبال مانند علی دایی، محمد دادکان و محمد عابدینی رفتند.

وی ادامه داد: آن شب که قرار بود من به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شوم، به برنامه 90 رفتم و آقای فردوسی پور در این باره از من سوال کردند و من پاسخ دادم که اینطور نیست، یک پدیده انتخاباتی است. این یک انتصاب سبک است.» وقتی برنامه‌های انتخابات اخیر صنفی را دیدم، احساس کردم که این یک روند انتخاباتی نیست و انتصاب‌ها ساده بوده است. باید گفت با 40 نفر نمی شود انتخابات برگزار کرد. بعضی ها موج سواری می کنند پول خوبی خرج می کنند و مردم می خرند. مانند کشورهای توسعه یافته، این گروه باید به 200 نفر کاهش یابد. کسانی که تجربه مدیریت فوتبال دارند باید عضو انجمن باشند. بازیکنان و پیشکسوتان بیشتری نیز باید شرکت کنند. روسای فدراسیون فوتبال تجربه زیادی دارند و باید در کمیته هم حضور داشته باشند. از پتانسیل موجود استفاده نکردیم.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال افزود: رای دادن به این شکل فوتبال ما را نابود می کند. فوتبال را نمی توان در جای خود اداره کرد. در حال حاضر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از قدرت بالایی برخوردار است و می تواند موضوع را به رئیس فدراسیون گزارش دهد تا به نتیجه برسد. من روند خوبی برای فوتبال نمی بینم و این بد است، اجازه ندهید اهالی فوتبال وارد فضای فوتبال ما شوند. الان عده ای که به اتحادیه می آیند انگار جایگاهی در فدراسیون ندارند اما 30 میلیون پاداش می گیرند. حساب و کتاب ندارید؟ امیدوارم با کمک اهالی فوتبال و رهبری به زودی اتفاقات بهتری رخ دهد.

فتح الله زاده درباره عملکرد شهاب الدین عزیزی خادم در لیگ فوتبال گفت: من صریح صحبت می کنم. زمانی که عده ای آقای عزیزی خادم را رئیس فدراسیون فوتبال کردند، بعد از آن از او باج خواستند. هر چه می گویند بنده عزیز باید انجام دهد. ما در برخی رسانه ها 2-3 پدرخوانده فوتبال داریم که می خواهند صاحب همه چیز شوند. الان بچه ای را می بینیم که 20 آپارتمان دارد و هیچکس نمی پرسد این آپارتمان ها از کجا آمده اند. امثال ما مثل اینها از فوتبال دوری می کنند و می آیند و به عزیز خادم قول می دهند که از شما حمایت می کنیم و این زمانی است که نمی توانند خودشان را جمع کنند. وقتی اینقدر تحقیر می شویم هم خودمان را نابود می کنیم و هم فوتبالمان را.

وی درباره اظهارات جسورانه کمیته اخلاق به نفع عزیزی خادم و تقابل کمیته اخلاق با هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: به نظر من اگر هیات مدیره فدراسیون فوتبال قاطع و شجاعانه احساس می کرد، می توانست هر کاری بکند. همه ستون ها زیر تخته هستند.

فتح الله زاده در نهایت گفت: دو جریان لطمات جبران ناپذیری به فوتبال ما وارد می کند. اولین مشکل، لابی گری سیاسی است. برخی از اینها با فشارهایی که دپارتمان به آنها وارد می کند سعی می کنند فضای موجود را تحت تأثیر قرار دهند و می خواهند افراد مختلفی را در سمت های ریاست باشگاه ها و فدراسیون ها قرار دهند. تا زمانی که این فشارها باقی بماند، فوتبال و ورزش ما روزگار بهتری نخواهد داشت. این آقایان بهتر است به سیاست خود پایبند باشند. مشکل دوم افرادی است که پول دارند، پول خودشان را دارند تا رای بیاورند. این دو مورد باید توسط افراد صادق مدیریت شود و امیدوارم با این حقایق نجات پیدا کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.