غفاری: فیفا وقت را برای جادوگری تلف نمی کند

[ad_1]

مدیر سابق فدراسیون فوتبال می گوید هیچ خطری از سوی کمیته اخلاق فیفا درباره جادوگری در ایران متوجه تیم ملی نیست.

حسن غفاری در گفت وگو با ایسنا، درباره اجرای مفاد قانونی در آیین نامه فدراسیون فوتبال و برکناری موقت شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون پس از برخی اقدامات و عدم تعامل با فدراسیون فوتبال گفت: هیات نظارت. . ، کنترل کننده و غیره، در هر دستگاهی که امور افراد ذیصلاح و بی غرض را کنترل می کند، صد در صد به آن نمایندگی می پردازد. تا کنون هیچ کس نتوانسته است راه حل کاملی ارائه دهد، که غیر معمول نیست. در فوتبال، والیبال، دولت و به طور کلی بخش خصوصی، اگر چنین کنترلی در دست رئیس باشد، احتمالاً سعی خواهد کرد مشورت کند و بهترین تصمیم را بگیرد.

وی ادامه داد: در نتیجه با وجود هیأت مدیره، رئیس جمهور و مدیریت به جای موضع گیری و تصمیم گیری احتمالی اشتباه، اقدام به مشورت می کنند. من کاری به فدراسیون فوتبال ندارم. این اقدام خوبی است که در اساسنامه درج شود که اعضای هیئت مدیره در صورت انحراف رئیس فدراسیون از مسیر قانونی خود، موقتاً برکنار شوند. درج چنین موادی به نفع سازمان هاست وگرنه چهار سال بی عدالتی و بدون هیچ اهرمی برای اخراج آنها مواجه خواهند شد.

عضو سابق کمیته نقل و انتقالات لیگ فوتبال درباره این تصمیم گفت: نمی دانم این اخراج به دلیل سوء مدیریت بوده است یا خیر. آیا نفر و گروه بعدی این راه را ادامه نمی دهند؟ گروه بعدی مشورت خواهد کرد؟ حتی اگر به خاطر مسائل مالی و فنی یک نفر را از بیرون بیاورند، خوب است، اما اگر تیم و نفر بعدی می خواهند همین روند را طی کنند، بهتر است آنها را به حال خود رها کنیم. فرقی می‌کند که تیم، تیم و حرکت حرفه‌ای بخواهند یا تازه وارد فقط حدود پنج درصد بهتر از مدیر قبلی باشد؟ در این صورت تصمیم برکناری رئیس قبلی دردی از فوتبال پرتلاش ما دوا نمی کند – مثلاً قرارداد سرمربی تیم ملی امید بعد از بازی رده بندی تمام می شود. اکنون نمی توانید رتبه بندی کنید.

غفاری درباره موضوع جادوگری در دوران شهاب الدین عزیزی خادم و اظهارات دبیرکل فدراسیون در مورد حساسیت کمیته اخلاق فیفا در این زمینه گفت: در زمان حضور در فدراسیون هرگز چیزی در مورد جادوگری نشنیده و احساس نکرده ام. من هنوز نمی دانم واقعا وجود دارد یا نه، اما فیفا و AFC به این مسائل می خندند. آنقدر کوچک و ناچیز است که خودشان را تا این حد پایین نمی آورند. به همین دلیل است که من می گویم آنها وقت گرانبها را تلف نمی کنند تا کارکنانشان در مورد چیزی تحقیق کنند که اصلاً وجود ندارد. اگر مفاد اساسنامه رعایت نشود و وقفه ساختاری ایجاد شود، اگر به این ارگان ها ابلاغ شود، وارد می شوند. این سازمان ها مشکلات و برنامه های روزانه زیادی برای توسعه و ارتقای فوتبال دارند تا زمانی برای این مشکلات نداشته باشند.

وی در خصوص انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان فوتبال به عنوان سرپرست فدراسیون و خوش بینی اهالی فوتبال به انتخاب فردی از این دنیای فوتبال، تاکید کرد: تحصیل در رشته شیمی یا فیزیک. فاصله مجیدی را می دانم. من او را به عنوان یک فوتبالیست می شناسم و یکی دو پست مدیریتی داشت. او صفر کیلومتر نیست. من فکر می کنم او بهتر از کسی است که فوتبال بازی نکرده است و اگر سه توپ جلوی او بگذاریم نمی تواند تشخیص دهد که کدام توپ متعلق به بسکتبال، والیبال و فوتبال است. ما نمی توانیم از این به بعد قضاوت کنیم که آیا در این مدت کوتاه موفق خواهد شد یا خیر. در عین حال، خوشبین تر از کسی است که در فاصله چند کیلومتری وزارت دارایی آمده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.