غار علی شیخ خوی به یک جاذبه گردشگری تبدیل می شود

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: غار مرموز «علی شیخ» خوی مقصد گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد.

عادل نجف زاده امروز 18 اسفندماه در دیدار با فدراسیون سنگنوردی گفت: مقرر شد تیمی حرفه ای در غار علی شیخ خوی برای بررسی و ایجاد نقشه جدید برای تبدیل غار علی حضور داشته باشند. شیخ معمایی به مقصد تبدیل شود. برای گردشگران، دوستداران طبیعت و غارهای محلی.

زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی نیز گفت: به درخواست نماینده فدراسیون سنگنوردی که قصد داشت غار علی شیخ را به مقصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کند، فدراسیون بلافاصله این موضوع را در دستور کار قرار داد. تیم حرفه ای از اساتید منصوب شد. کوهنوردان بین المللی به زودی برای نقشه برداری، نقشه برداری و عکاسی وارد محل غار علی شیخ می شوند.

وی افزود: فدراسیون سنگنوردی در تلاش است تا این غار را به مقصد گردشگری تبدیل کند.

ابراهیم بیرامیان غارنورد بین المللی و سرپرست تیم غارنوردی علی شیخ نیز اظهار داشت: به دستور فدراسیون جهانی کوهنوردی کشور به سراغ غاز مرموز علی شیخ خویی می رویم.

وی افزود: در این سفر با اکیپ کامل غارنوردی آنها را آماده، عکسبرداری و شناسایی می کنیم.

به گزارش ایسنا؛ غار علی شیخ در 40 کیلومتری شهرستان خوی قرار دارد که به تالار خفاش نیز معروف است، در صورت معرفی و تعریف با نقشه ای جدید، مقصد بی شمار گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.