عون: لبنان مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل است

[ad_1]

رئیس جمهور لبنان با اشاره به برخی داده ها و تحولات منطقه و جهان که در موضوع راهبرد دفاعی لبنان قابل چشم پوشی نیست، تاکید کرد که لبنان موضوع عادی سازی با رژیم صهیونیستی را حتی پس از تقسیم میادین نفت و گاز رد می کند.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور لبنان در گفت‌وگو با خبرگزاری قطر (قنا)، نسبت به انتظارات رژیم صهیونیستی از منابع نفت، گاز و آب این کشور هشدار داد و احتمال پیشروی و حمله به لبنان را رد کرد. او گفت: «اسرائیل اکنون هرگز چنین ماجراجویی را انجام نخواهد داد، زیرا هزینه زیادی خواهد داشت.

عون در ادامه تاکید کرد: لبنان با همه امکانات و مقاومت در برابر متجاوز متحد خواهد شد.

رئیس جمهور لبنان خاطرنشان کرد: لبنان به قطعنامه های بین المللی به ویژه قطعنامه 1701 پایبند است، اما رژیم صهیونیستی همواره این قطعنامه ها را به عمد زیر پا می گذارد. طرف اسرائیلی می داند که از نظر سود و زیان، اگر به لبنان حمله کند، خسارت بسیار سنگینی خواهد بود.

وی گفت: “چند سال گذشته ثابت کرده است که ثبات در مرزها چیزی است که همه می خواهند و لبنان هرگز در حالت تهاجمی نبوده بلکه همیشه در حالت تدافعی بوده است.”

رئیس جمهور لبنان در خصوص احتمال دستیابی به توافق با رژیم صهیونیستی بر سر تعیین حدود مرزهای دریایی پس از میانجیگری آمریکا در این مورد، گفت: در زمینه مذاکرات باید راه حل رضایت بخشی پیدا شود، هر دو طرف در غیر این صورت موضوع. محکوم به شکست است.»

عون همچنین تصریح کرد که لبنان حرکت خود را بر اساس عدم واگذاری حقوق اکتشاف نفت و گاز و عادی نشدن با اسرائیل حتی پس از تقسیم میادین نفت و گاز آغاز کرد و به همین منوال ادامه خواهد داد. پیشنهاداتی که فکر می کند می تواند راه را برای حرکت هموار کند.

وی افزود: با میانجیگری آمریکا مذاکرات به صورت غیرمستقیم ادامه دارد و علیرغم اینکه به دلیل زمان لازم برای بررسی گزینه ها و پیشنهادها متوقف شده است، این به معنای پایان و پایان مذاکره نیست. از قضیه.”

عون تاکید کرد تا زمانی که مقامات درگیر یعنی رئیس جمهور، کابینه و پارلمان موافقت نکنند، لبنان نمی تواند با هیچ توافق اولیه یا نهایی موافقت کند.

رئیس جمهور لبنان با اشاره به موفقیت و تلاش های بی وقفه کشورش برای کنترل اوضاع امنیتی، گفت: نگرانی از فعالیت های تروریستی همیشه وجود دارد و این مشکل همه کشورهای جهان را تهدید می کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اجرای استراتژی دفاعی یکپارچه در لبنان گفت: موضوعی در این زمینه مستلزم توافق کامل همه طرف ها در لبنان به دلیل انعکاس مشکل است که همه را بدون استثنا شامل می شود.

عون با اشاره به اینکه موضوع راهبرد دفاع ملی از سوی یک طرف قابل پیگیری و اجرا نیست، گفت: در گذشته دیدگاه عینی خود را در رابطه با موضوع تسلیحات، نحوه مقابله با تهدیدها و طمع اسرائیل به ویژه با آن بیان کرده ام. برتری قاطع، در مورد قدرت تسلیحاتی اسرائیل بر گروه ها. «من لبنان را معرفی کردم تا بستر مناسبی برای گفتگو پیدا کنم.

رئیس جمهور لبنان افزود: در حال حاضر داده ها و تحولاتی وجود دارد که به منطقه و جهان تحمیل شده است و نمی توان آنها را در مذاکرات راهبرد دفاعی نادیده گرفت، اما پس از در نظر گرفتن آنها مسائل مهم و حیاتی اقتصادی و مالی مهم تر است. ، برخی از این تماس استقبال کردند و برخی تصمیم گرفتند گوش خود را ناشنوا کنند.

وی در پایان این گفتگو با هشدار نسبت به خطر اختلافات بین کشورهای عربی و پیامدهای منفی آن برای همه ملت‌ها و ملت‌های عرب، گفت: لبنان متعهد به وحدت و اتحاد بین کشورهای عربی است و به دنبال ایجاد بهترین رابطه با کشورهای عربی است. کشورها. به خصوص در منطقه خلیج (فارس) است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.