علائم و نشانه های بیماری پارکینسون چیست؟

[ad_1]

طبق گزارش انجمن بیماری پارکینسون، حدود یک میلیون نفر در ایالات متحده و بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون مبتلا هستند.

به گزارش ایسنا، بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده در سیستم عصبی است که بر تحرک بیمار تاثیر می گذارد. علائم و نشانه های این بیماری در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. علائم اولیه نیز می تواند خفیف باشد و مورد توجه قرار نگیرد.

علائم بیماری پارکینسون معمولا از یک طرف بدن شروع می شود و حتی پس از شروع علائم در هر دو طرف اغلب در سمت دیگر بدن شدیدتر می شود.

برخی از علائم و نشانه های بیماری پارکینسون عبارتند از:

لرزش: ارتعاش معمولاً از پا، دست یا انگشتان شروع می شود. دست های بیمار نیز ممکن است در هنگام استراحت بلرزد.

سرعت حرکت آهسته تر: با گذشت زمان، بیماری پارکینسون می تواند کندتر شود و کارهای ساده را دشوار و وقت گیر کند. گام های فرد ممکن است هنگام راه رفتن کوتاهتر باشد، به سختی از روی صندلی بلند شود و در حین راه رفتن پاهایش را روی زمین بکشد.

سفتی عضلانی: سفتی ماهیچه می تواند در هر قسمتی از بدن رخ دهد. سفتی عضلات می تواند باعث درد شود و دامنه حرکتی فرد را محدود کند.

تغییر در وضعیت اندام و عدم تعادل: وضعیت بدن ممکن است خمیده باشد یا فرد در حفظ تعادل دچار مشکل شود.

تغییر در نوشتار: ممکن است نوشتن برای بیمار دشوار باشد.

هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد، اما دارو اغلب به کنترل علائم کمک می کند. بیماران پارکینسونی باید با یک متخصص همکاری کنند تا برنامه درمانی مناسبی را بیابند که علائم را تا حد امکان کاهش دهد و کمترین عوارض جانبی را داشته باشد. در موارد پیشرفته تر، ممکن است جراحی توصیه شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.