عدم ساختار سیستماتیک در رونق خودرو و موتور سیکلت گلستان!

[ad_1]

ایسنا/ گلستان موقعیت طبیعی (کوهستانی، جنگلی، دشتی و ساحلی) استان های شمالی منجر به شکل گیری پیست های استاندارد اتومبیل رانی، اتومبیل رانی، دوچرخه سواری و حتی سایر ورزش ها با چالش ها و مشکلات فراوان از جمله آسیب های زیست محیطی و مقابله با منابع طبیعی شده است.

این امر باعث شده است که این استان ها نتوانند سهم خود را از برخی ورزش های پرطرفدار و مهیج کسب کنند و در صورت لزوم و احتمالاً سرمایه گذاری یا جذب سرمایه گذاران نتوانند.

فقدان این امکانات شمال کشور را ویران کرده است تا جایی که هر ساله باید تعداد زیادی از استعدادهایی که روزگاری کشورمان را در عرصه بین المللی به شهرت رساندند، سوزانده شوند.

ورزش های موتوری، موتورسواری و دوچرخه سواری از جمله ورزش های هیجان انگیزی هستند که بر اساس مهارت های رانندگی ورزشکاران پایه گذاری شده اند و در اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان جایگاه ویژه ای دارند.

مسابقات بین المللی به سه دسته سرعت، دوومیدانی، اتومبیلرانی آفرود و آفرود (اعم از جاده ای و آفرود) و مسابقه دوچرخه سواری در سه دسته تقسیم می شوند. کوه، جاده و پیست در مجموع در هشت رشته تعریف شده و اغلب بر اساس مکان و زمان چندین سبک و شاخه به هر کدام اضافه می شود.

با مروری بر مکان‌های مختلف در سراسر جهان، از جمله جایزه بزرگ موناکو، مسابقات قهرمانی مسابقات جزیره‌ای و مسابقات کراس کانتری (جایی که دوچرخه‌سواران از جنگل‌های شیب‌دار و مسیرهای صخره‌ای عبور می‌کنند، از دامنه‌های فنی و عجیب و غریب عبور می‌کنند)، می‌توانید به بسیاری از این مکان‌ها نرسید. تنها بدون تضاد با محیط زیست، اما با مدیریت صحیح، ترکیب و زیرساخت در مراکز طبیعی یا نزدیک به اماکن طبیعی می تواند رونق گردشگری ورزشی را ایجاد کند و زمینه لازم برای جذب گردشگر را فراهم کند.

اکنون به راحتی می توان یک فرصت ویژه و منحصر به فرد را که برای استان های شمالی سلب شده در این منطقه دید.

عدم ساختار سیستماتیک در رونق خودرو و موتور سیکلت گلستان!

استان گلستان تمایل به احداث مسیرهای بین المللی دارد

یکی از مهم ترین منابع درآمدی در چندین استان کشور مانند اصفهان، هرمزگان، تهران، خوزستان و … سرمایه گذاری ایده آل در ایجاد روستاها و مجموعه های ورزشی و یا کمپ های تیم ملی است. تا حدودی به اهداف خود دست یافته اند.

این مکان ها مکان های محلی برای گرد هم آوردن بهترین ورزش های کشور و حتی قهرمانان جهان است تا برنامه های تیمی یا انفرادی ورزشکاران بدون توجه به مشکلات اجتماعی و غیره اجرا شود.

از بین استان های گلستان، مازندران و گیلان، استان مرزی گلستان با 14 شهرستان کوهستانی، جلگه ای، ساحلی و از همه مهمتر دارای چندین شهر مرزی با کشور ترکمنستان، از نقطه قوت بی نظیری برای ایجاد چنین مجموعه ها و روستاهای ورزشی برخوردار است. دور

جاده آسفالته کریم آباد و برخورداری از پتانسیل ایده آل در جاده های پرپیچ و خم جنگل های زیارت و هزارپیج گرگان، معماری جاده های بندرترکمن، گمیشان، گنبد کاووس و آق قلا، می تواند موقعیتی بی نظیر در کشور ایجاد کند. پایتخت مسابقات اتومبیلرانی، موتورسیکلت و دوچرخه سواری کشور.

چهار پیست اتومبیل رانی فعال یا نیمه فعال در شهرستان های گرگان، علی آباد، گنبدکاووس و مینودشت از دیگر قابلیت های بالقوه گلستان است که با ارائه تقویم و برنامه موجب رشد این رشته ورزشی در استان خواهد شد.

در حال حاضر مجموعه کریم آباد گرگان دارای پیست های آفرود و موتورسواری است که تا حدودی نیازها را برآورده می کند، اما برای برگزاری تور یا سافاری با ماهیت توریستی تدابیری باید با موافقت مسئولان حراست استان قانون گذاری جدید اندیشیده شود. شورا. با پلیس و پلیس راهنمایی و رانندگی، محیط زیست، ورزش و جوانان و سایر مسئولان ذیربط تماس بگیرید تا با معرفی مکان های جدید و استاندارد آسیبی به طبیعت وارد نشود.

در نهایت نباید از تأثیرات مثبت منطقه آزاد تازه تأسیس «اینچه برون» در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و… غافل شد. هرکسی و نبود سرمایه گذار و مبادلات اقتصادی در این حوزه ها می تواند زمینه ای برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله ورزش، ورزش در استان گلستان و در نتیجه کل کشور باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.