عدم حضور تیم تنیس روی میز در انتخابی تیم ملی و تیم از فدراسیون

[ad_1]

بازیکن تنیس روی میز ایران گفت: به دلیل حضور در فینال مسابقات قهرمانی آلمان نتوانستم در انتخابی تیم ملی شرکت کنم و فدراسیون از تعویق دو روزه مسابقات خودداری کرد.

آروین روئین تن در گفت وگو با ایسنا، درباره ناکامی مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز، اظهار کرد: انتخابی تیم ملی قرار بود 26 بهمن ماه برگزار شود که به تعویق افتاد و اسفندماه برگزار می شود. در روز اول تیم ملی ام باید در فینال لیگ آلمان بازی می کردم، بازی مهمی مقابل تیم باشگاهی ام بود و تیمم به من نیاز داشت. فدراسیون می توانست بازی رده بندی را دو تا سه روز به تعویق بیندازد تا همه لژیونرها در مسابقات مقدماتی شرکت کنند و من حتی گفتم دلایلم کاملا موجه است اما گفتند نمی توانند این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر قبل از انتخابی تیم ملی اسامی نفرات حضور در مسابقات قطر اعلام و نفرات اول تیم ملی اعلام شد. ضمن اینکه در تیم ملی فینال هم حضور دارم اما نامم تکذیب نمی شود. این چهار نفر با توجه به جایگاهی که در رنکینگ جهانی دارند حق حضور در تورنمنت قطر را دارند اما بحث من این است که اگر قرار است تیم ملی وارد این مسابقات شود چرا نام من را تکذیب نمی کنند و زمانی که دنبال می کنند. این مشکل. جواب واضحی به من ندادند. از طرفی فدراسیون ایران با قطر تفاهم نامه امضا کرده است، اگر طبق این تفاهم نامه اجازه حضور در مسابقات قطر را نداشته باشد، این تفاهم نامه چگونه خواهد بود؟

* مربی می گوید نمی تواند کاری انجام دهد

وی در پاسخ به این سوال که با سرمربی تیم چرا اجازه حضور در انتخابی تیم ملی را نداده است؟ اظهار داشت: بله، اما گفت کاری از دستم برنمی آید. با سرمربی تیم باشگاهی ام در آلمان هم صحبت کردم و او گفت که بازی قابل تغییر نیست. من قرارداد دارم و نمی توانم فینال را از دست بدهم. از آنجایی که دو روز بازی مقدماتی تیم ملی را به تعویق نینداختند، به راحتی جام جهانی، بازی های آسیایی و بازی های ملت های مسلمان را از دست دادم که اتفاق بسیار مهمی برای تیم ملی است.

* فدراسیون نفرات فنی بیشتری دارد

روئین تن با اشاره به اینکه فدراسیون به افراد فنی بیشتری نیاز دارد، تاکید کرد: تصمیماتی که در فدراسیون گرفته می شود فنی نیست و نیاز به افراد فنی بیشتری برای حضور در فدراسیون است. ما در ایران بازیکنان خوبی داریم و هرکسی که پیشرفت کرده است، پول زیادی برای خودش خرج کرده یا در لیگ های خارجی بازی کرده است. بازیکنان درجه یک ایران در لیگ های اروپایی بازی می کنند و هر پیشرفتی بر اساس حضور آنها در لیگ های اروپایی است. امیرحسین هدایی چند سال پیش در رنکینگ جهانی اول شد و با توجه به تمرینات خارج از ایران و هزینه های زیاد او و اسپانسرهایش توانست به این موفقیت دست یابد.

کری * به وضعیت قراردادهای لیگ و مالیات فکر کنید

روئین تن در خصوص وضعیت قراردادهای لیگ ایران گفت: سال گذشته در تیم دانشگاه آزاد بازی کردم، این تیم شرایط خوبی برای اسکان و تجهیزات نداشت به طوری که 17 درصد از قرارداد ما کسر شد. جالب اینجاست که هیچ کس دلیل این اتفاق را ردیابی نکرده است و او امسال دوباره در مسابقات حضور دارد. علاوه بر این، 20 درصد از قراردادهای امسال از معافیت مالیاتی اتحادیه برخوردار خواهند شد. این در حالی است که حدود 50 درصد از بازیکنان لیگ ایران به صورت رایگان بازی می کنند. قرارداد و مقدار واقعی مالیات کسر شده باید در نظر گرفته شود.

* حضور کمرنگی در مسابقات بین المللی داریم

وی در خصوص حضور کمرنگ بازیکنان ایرانی در تورهای بین المللی گفت: اگر در بسیاری از تورنمنت های بین المللی شرکت کنیم، بسیاری از بازیکنان ایرانی در رتبه زیر 100 جهان قرار می گیرند. در سال های اخیر فقط در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت می کنیم در حالی که تنیس روی میز یک ورزش انفرادی است و هر سال بازیکنان باید حداقل در 10 مسابقه شرکت کنند. من در آلمان، مجارستان و سایر کشورهای اروپایی می بینم که بازیکنان آنها حداقل در 10 تورنمنت بین المللی غیر از مسابقات قهرمانی قاره و جهان شرکت می کنند. متاسفانه در ایران با وجود همه بازیکنان مستعدی که وجود دارد، امکان حضور در مسابقات بین المللی کم است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.