طرح حفاظتی باید با رعایت حقوق مردم از تخلفات جلوگیری کند

[ad_1]

نماینده سابق مجلس شورای ملی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی بهترین مرجع برای تصمیم گیری در مورد طرح مجلس شورای ملی برای حفاظت از فضای مجازی است و می تواند در راستای رعایت حقوق مردم تصمیم بگیرد، گفت: مردم، مشاغل و هیچکس در فضای مجازی مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد. .

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ارائه طرح حفاظت از فضای مجازی به شورای عالی، تاکید کرد: پیدا شد. در مورد محتوای این طرح بحث های زیادی صورت گرفته و انتقادات و ایراداتی به آن وارد شده است.

وی افزود: شاید تحرکات فعلی طرح بین سازمان های مختلف نیز به دلیل همین حساسیت ها باشد که آیا این طرح محدودیت ایجاد می کند یا فضای مجازی را مشروعیت می بخشد و یا مشکلات دیگری ایجاد می کند.

این نماینده سابق مجلس ادامه داد: با توجه به این حساسیت ها، مجلس تصمیم گرفت برای رسیدگی کارشناسی به این طرح رجوع کند و با این شرایط مشخص است که شورای عالی سایبری مهم ترین مرجع برای رسیدگی نیست. موضوع.”

سبحانی نیا در ارزیابی خود از ارائه این طرح به شورای عالی فضای مجازی، تصریح کرد: به نوعی می توان گفت که این کار برای انداختن توپ به نفع این طرح به اساس شورای عالی فضای مجازی است. عواقب آن البته قانونی شدن و حرکت مجموعه در چارچوب مشخص و با رعایت معیارهای مشخص اشکالی ندارد، اما مهم این است که طرح جامع و مدبرانه باشد، مزایا و معایب آن.

در حال حاضر بحث عمدتاً بر سر آسیب ها و مشکلاتی است که این طرح می تواند برای شغل بخش قابل توجهی از افراد در شرکت های سایبری و اینترنتی ایجاد کند. از این منظر، شورای عالی سایبری می‌تواند ابعاد مختلفی از جمله تاثیر اقتصادی این طرح را در نظر بگیرد و در نهایت متناسب با شرایط فعلی کشور در مورد این طرح و اجرای آن نظر دهد.

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد: در این صورت اگر طرح در شورای عالی فضای مجازی ارزیابی شود و مدرک کارشناسی به مجلس ارائه شود، به احتمال زیاد طرح نهایی نهایی می شود، به متنی قابل دفاع تبدیل می شود.

سبحانی نیا تاکید کرد: با توجه به انتقادات وارده در این مدت و موافقان و مخالفان مطرح شده، بستر مناسبی برای شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده است تا تمامی این نکات را بررسی و جمع بندی و از این طرح نتیجه گیری کند. . .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.