طرح جامع شهر دهدشت آخر هفته آینده ارائه می شود/ اعتراض به ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج

[ad_1]

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پارک جنگلی شکل طبیعی خود را حفظ کند و با ساخت و ساز تخریب نشود.

کیامرث حاجی زاده در جلسه کارگروه مسائل زیربنایی با بیان اینکه همه مدیران موافق توسعه استان هستند، گفت: بحث ما و بحث در جلسات برای ساماندهی بهتر عملیات تجهیزات و جلوگیری از تکرار است. از اشتباهات گذشته.”

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه با اشاره به بازنگری زمین های اختصاص یافته طی 20 سال گذشته برای ایجاد طرح های صنعتی، تولیدی و گردشگری، گفت: از 82 طرح گردشگری 42 طرح باید تحویل شود. و کسانی که در این مرحله هیچ کاری انجام نمی دهند یا از نظر جسمی بدتر هستند اخراج خواهند شد.

وی افزود: بنیاد صمت دومین نهاد واگذاری زمین به متقاضیان است که از سال 80 تاکنون 162 پروژه را واگذار کرده که از این تعداد 100 پروژه فعال و 62 پروژه معادل 40 درصد غیرفعال است و باید در جلسه بعدی تعیین تکلیف شود. .» جهاد کشاورزی گزارش واگذاری زمین به متقاضی و پیشرفت پروژه ها را ارائه کند.

وی گفت: اگر زمین‌ها با توجه به حوزه‌های صنعتی و برنامه‌ریزی واگذار می‌شد، شاهد مشکلات فعلی نبودیم، بنابراین برای بازگرداندن زمین‌های بلااستفاده دست به بازرسی و عملیات زده‌ایم. به خزانه “

حاجی زاده با اشاره به تنظیم کمیسیون ها در حوزه عمران افزود: در این کمیسیون ها تصویب هیچ طرحی برای ما آسان نیست، هرچند به راحتی نمی پذیریم، طرحی را رد کنید.

معاون هماهنگی عمرانی استاندار با بیان اینکه انحرافات در واگذاری زمین نسبت به گذشته کاهش یافته است، گفت: در واگذاری زمین با تدبیر و حساسیت عمل خواهد شد.

حاجی زاده با اشاره به اینکه مدیران باید با در نظر گرفتن سند آمایش سرزمین به فکر توسعه استان باشند، گفت: طرح جامع دهدشت تا پایان هفته از طریق راه و شهرسازی به شهرستان منتشر می شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی تفصیلی شهرهای دیشموک و سوق باید هر چه سریعتر آماده شود، گفت: تعامل بین مدیران موجب توسعه استان می شود بنابراین هیچ نمایندگی وجود ندارد حق تعطیلی برای خود محفوظ است. پروژه های عمومی مگر با اجازه کارگروه».

وی در خصوص مهلت سه روزه برای تعیین وضعیت پارک جنگلی افزود: با هرگونه ساخت و ساز در پارک جنگلی یاسوج مخالفیم و تجهیزاتی که زمین پارک جنگلی را اشغال کرده است حذف شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز درباره واگذاری زمین برای ساخت مسکن توسط دولت در قالب طرح نهضت ملی مسکن گفت: 56 هزار نفر در کشور طرح نهضت برای خانه دار شدن ثبت نام کردند اما در یاسوج با مشکل زمین مواجه هستیم. . می خواستیم مساحت 1.86 هکتار را وارد شهر یاسوج کنیم، اما با مقاومت مسئولان مسئول مواجه شدیم.

علی شهابی رئیس بنیاد صمت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت کارگروه زیرساخت ها گفت: برای ایجاد اشتغال نباید از منابع ملی و محیط زیست غافل شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان برنامه و مدیریت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما مخالف ایجاد اشتغال نیستیم اما نباید منابع و محیط زیست را تخریب کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.