طرح جامع اراک فاقد انسجام فرهنگی اجتماعی است/ شایعه حذف پل محسنی

[ad_1]

ایسنا/ منطقه مرکزی رئیس کمیته عمران شورای شهر اراک گفت: طرح جامع اراک فاقد انسجام فرهنگی و اجتماعی است.

علی چگینی در نشست خبری شورای شهر اراک در 22 اسفند 93 گفت: ما مشکلات زیادی را در ساخت و ساز به ارث برده ایم به طوری که اکثر پروژه ها قرارداد کامل کارشناسان ندارند و مجتمع آفتاب یکی از این پروژه ها است. این پروژه توسط کمیته پیگیری شد و پیمانکار تغییر کرد.

وی با اشاره به تخصیص 162 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: 45 دستگاه اتوبوس و اتوبوس متوسط ​​به ناوگان شهری اضافه شده و 10 دستگاه نیز بازسازی شده است، این در حالی است که در 4 سال گذشته چنین اقدامی انجام نشده است. سال نیز هفت میلیارد است. اعتبارات تومانی برای رفع نقطه حادثه خیز شفت ترمزاد اختصاص یافته است.

چگینی با تاکید بر رشد و توسعه شهر اراک گفت: طرح جامعی که برای اراک تدوین شده چشم انداز واقع بینانه دارد اما این چشم انداز دارای کاستی هایی فرهنگی و اجتماعی است و یکی از دلایل این چالش مشاوران بومی و توانمند هستند که این بود. در زمان تدوین موجود نیست.این طرح باعث فرار سرمایه گذاران در بخش مسکن و افزایش قیمت مسکن می شود.

وی با بیان اینکه کارهای بیشتری در این راستا انجام شده است و این چالش را برای رسیدگی به مسائل به وزیر راه و شهرسازی ارائه کردیم، گفت: قطعاً کار سخت و طاقت فرسایی خواهیم داشت.

چگینی با اشاره به افزایش بودجه عمرانی افزود: در مورد مشکل بافت قدیمی شهری به سراغ معضل بازآفرینی شهری رفته ایم. 40 درصد از مساحت اراک مناطق مخروبه و محروم است که نیاز به سرمایه گذاری دارد و اقداماتی در این زمینه انجام شده است. همچنین در راستای اجرای تقاطع غیرهمسطح سنجان از طریق وزارت راه و شهرسازی، مطالعات انبوه و بی آر تی، اجرای پروژه های متوسط ​​و بزرگ در مناطق کم برخوردار و کوچک در مناطق کم برخوردار فعالیت های پیگیری انجام شده است. عدالت و توانمندی سازمان عمران شهرستان.

وی در خصوص وضعیت پل محسنی نیز گفت: هیچ برنامه ای برای برچیدن پل محسنی نداریم و مواردی که در این خصوص مطرح می شود اساسا شایعه است و حتی مسئولان سازمان ثبت بازار جهانی و کارشناسان بازدید از بازار تاریخی اراک نیز این موضوع را مطرح کرده اند. همچنین از وجود آن سخنی به میان نیامده است.

چگینی با اشاره به اینکه طرح 58 متری می توانست ترافیک خیابان امام را تخلیه کند اما منتفی شد، گفت: پس از آن طرح 24 متری مطرح شد اما بازده ترافیکی آن مطلوب نبود، عواقب و هزینه های ما قانع نشده است.

وی در خصوص پروژه میدان مقاومت و میدان امام حسین(ع) گفت: قرارداد میدان مقاومت 30 ماهه است که دستاورد پروژه در شورای قبل قسمت پل هوایی بود در حالی که در شورای ششم قسمت بود. زیرگذر، در واقع 70 اینچ طول می کشد، ما 4 ماه است که نظارت کرده ایم و کار انجام شده است و منتظریم که هوا مساعد شود تا بتوانیم آسفالت را در شرایط مطلوب قرار دهیم و ترافیک را صاف ببینیم. پایان اول سال

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.