ضرورت ترسیم چشم انداز سند توسعه 20 ساله شهر مازندران

[ad_1]

ایسنا/ مازندران معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه شهردار برنامه روزانه و سنتی ندارد، گفت: شهردار باید بر چشم انداز سند 20 ساله شهرسازی تمرکز کند.

رضا علیخانی در مراسم معارفه شهردار بابل با تبریک روز شورا اظهار داشت: بابل پرجمعیت ترین شهر مازندران، شهر علما و مشاهیر بزرگی است که نقش تعیین کننده ای در زندگی مردم، انقلاب و دوران انقلاب داشتند. هشت سال حرم . خودش است.

علیخانی با اشاره به اینکه با حضور شهردار جدید امیدواریم فرسودگی ها و چالش های موجود در بابل برطرف شود، افزود: برای رفع عقب ماندگی ها نیازمند بازارچه ها فرمانده متخصص و مجرب در عملیات جهادی هستیم.

وی یادآور شد: شهر موجود زنده ای است که باید در همه زمینه ها اعم از ترافیک، زیرساخت ها، سلامت و امنیت، فضای معنوی و روانی، هویت و ارزش های محلی، بومی، فرهنگی و ملی به طور متوازن توسعه یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به وظایف شهردار تصریح کرد: شهرداران باید با قوانین و مقررات شهری و همچنین قوانین حوزه مدیریت شهری آشنا باشند تا به موقع تصمیم گیری کنند.

علیخانی با بیان اینکه داشتن سند چشم انداز توسعه 20 ساله اولویت شهرداران است، ادامه داد: شهرداران باید خود را از زندگی روزمره و شیوه های مدیریت سنتی جدا کرده و چشم انداز شهر را ترسیم کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرها باید دارای سیستم پاسخگو و محور، برنامه ریزی کیفی و درآمد محور و پایدار باشند.

علیخانی با تاکید بر اینکه شهرداران نباید نیروی جدید جذب کنند، گفت: شهرداران باید از ظرفیت نیرو در تشکیلات و جوانان خلاق بهره ببرند و برای توانمندسازی نیروها، موجود و پرهیز از جذب نیروهای جدید برنامه داشته باشند.

وی همچنین حفظ بیت المال را از اولویت های شهرداران برشمرد و خاطرنشان کرد: شناسایی چالش ها و خلأها و برنامه ریزی و مدیریت مناسب برای رفع این چالش ها و خلأها موضوع مهمی است که شهرداران باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.