شناسایی توالی 1701 سیارک – ایسنا

[ad_1]

ستاره شناسان اخیرا 1701 توالی سیارک جدید را در تصاویر تلسکوپ فضایی هابل شناسایی کرده اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تیستاره شناسان با ترکیب هوش مصنوعی و مشاهدات، 1701 دنباله سیارک را در تصویر هابل شناسایی کرده اند که شامل بیش از 37 تصویر ثبت شده در طول دو دهه است.

در روز جهانی سیارک ها در ژوئن 2019، یک تیم بین المللی از ستاره شناسان پروژه شکارچی سیارک هابل را آغاز کردند. شکارچی سیارک هابل یک پروژه علمی شهروندی است که هدف آن شناسایی سیارک ها از داده های آرشیوی هابل است.

این مفهوم توسط محققان و مهندسان مرکز اروپایی علم و فناوری، مرکز داده های علمی مرکز نجوم اروپا، پلت فرم Cosmos (پلتفرم علمی مرکز فضایی اروپا). بزرگترین در جهان) و گوگل توسعه یافته است.

ستاره شناسان در مجموع بیش از 37000 تصویر ترکیبی را شناسایی کرده اند که بین آوریل 2002 و مارس 2021 با استفاده از دو ابزار هابل معروف به دوربین نقشه برداری پیشرفته (ACS) و دوربین میدان باز 3 (WFC3) گرفته شده است. مسیرهای سیارکی به صورت منحنی یا رگه های رنگی در این تصاویر ظاهر می شوند.

بیش از 11400 شهروند این تصاویر را طبقه بندی و تحلیل کردند. بیش از 1000 دنباله سیارک شناسایی شده است. محققان با ترکیب مشاهدات و هوش مصنوعی توانستند 1701 دنباله سیارک را شناسایی کنند. شرکت کنندگان پروژه همچنین اجرام مختلف نجومی، مانند همگرایی های گرانشی، کهکشان ها و سحابی ها را علامت گذاری کردند.

شناسایی توالی 1701 سیارک

تقریباً یک سوم از توالی سیارک‌های مشاهده‌شده را می‌توان به عنوان سیارک‌های شناخته شده در مرکز سیاره‌نمای کوچک اتحادیه بین‌المللی نجوم (بزرگ‌ترین پایگاه داده اجرام در جهان) شناسایی و طبقه‌بندی کرد.

هابل قدرتمندترین تلسکوپ جهان است و در سه دهه رصد فضایی خود، دید ما از جهان را تغییر داده است. این تلسکوپ، یکی از مهم ترین ماموریت های فضایی ناسا تا به امروز، 32 سال است که در حال بهره برداری بوده است و ناسا امیدوار است که برای سال های بیشتری نیز کار کند. این تلسکوپ سیارات فراخورشیدی، کهکشان های دوردست و ماده تاریک را مورد مطالعه قرار داده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.