شروع مستقل دونگ آذربایجان توسط یک شرکت سهامی پروژه

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی نماینده مردم جلفا و مرند گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده توسط یک شرکت در قالب پروژه – سهام استقلال شرکت مس آذربایجان آغاز می شود.

معصومه پاشایی شامگاه سه شنبه 13 اردیبهشت ماه در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی با فعالان اقتصادی منتخب آذربایجان شرقی گفت: آزادترین منطقه صنعتی کشور متعلق به کشور است، در مورد آذربایجان شرقی به دلیل فرهنگ کار است. و تلاش مردم آذربایجان و مولد تلقی می شود نه دلالی.

وی ادامه داد: متاسفانه نگاه مرکز به استان ما محدود و بسته است و این نگاه باید در دولت سیزدهم اصلاح شود.

وی تاکید کرد: ظالمانه ترین حوزه هایی که در ایجاد تغییرات به راحتی می توان از آن مالیات گرفت بخش خصوصی و تولیدکنندگان است، اما هرگز دلال را در نظر نمی گیریم. کارگزاران مانع بزرگی برای تولید و حتی شرکت های دانش بنیان هستند.

پاشایی افزود: در سامانه جامع تجارت گمرکی مشکلاتی وجود دارد، اساسا پیمانکار این سامانه پس از 11 سال حبس باید طبق قانون برکنار شود، تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل نبود نظام مالیاتی به تولیدکنندگان ظلم شده و برخی مانع از ایفای نقش اصلی نظام می شوند.

در بخشی دیگر از سخنان نمایندگان مردم جلفا و مرند در بخشی دیگر از سخنان اظهار داشتند: نباید تولیدکننده ای که به کشورهای مختلف صادرات داشته است را به راحتی کنار بگذاریم زیرا این تولیدکننده باید از صفر شروع کند.

وی در خصوص راه اندازی شرکت مس آذربایجان نیز گفت: مشکل مجتمع پیمانکاری سونگون به فاجعه تلخی برای استان تبدیل شده که البته باید 10 سال پیش این کار را انجام می دادیم.

پاشایی در پایان افزود: مشکل دیگر جاده بازرگان است که 11 میلیون سفر در این جاده انجام می شود و اکثر استان هایی که برای صادرات جاده ای از استان ما عبور می کنند 80 درصد صادرات را به خود اختصاص داده اند. بنابراین تیم اقتصادی دولت باید از استعدادهای آذربایجان شرقی در جهت منافع ملی استفاده کند.

به گزارش ایسنا، تعدادی از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان بخش خصوصی آذربایجان شرقی در این نشست به بیان مشکلات و چالش های پیش روی صنعتگران استان پرداختند و خواستار رسیدگی دولت به این مشکلات شدند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.