شروع بد، پایان روشن؛ بیوگرافی بوکسور

[ad_1]

اگرچه بوکس ایران در سال 1400 شروع خوبی نداشت، اما مدال آوران مختلف از همه رده های سنی به آرامی ظاهر شدند تا درخشش این ورزش را در سال گذشته به دست آورند.

به گزارش ایسنا، سال 1400 اگرچه برای بوکس ایران چندان خوب نبود، اما در نهایت سالی شد که تاریخ ورزش در ایران را می توان به دو دوره قبل و بعد از آن تقسیم کرد. یک سال موفق به کسب 16 مدال در رده های سنی مختلف برای المپیک این کشور شده است. مدال برنز تاریخی دانیال شهبخش در رینگ جهانی را نیز می توان گل سبد آنها دانست.

در قسمت بعدی این گزارش اتفاقات و تحولاتی که بوکس کشور در سال 1400 پشت سر گذاشت را مشاهده می کنید:

* به شکست در رینگ جهانی ادامه دهید

تیم ملی بوکس جوانان ایران که برای مسابقات قهرمانی جهان عازم لهستان شده است، به لطف برتری سیدعلی سیدصدری و فرهاد مرادی در دسته های 91 و 69 کیلوگرم در مسیر تاریخ سازی قرار دارد. دو بوکسور جوان ایرانی با شکست مقابل حریفانی از روسیه نتوانستند به نیمه نهایی این مسابقات راه یابند. به این ترتیب بوکسور آینده دار ایران بدون کسب حتی یک مدال از رینگ جهانی خارج شده تا آرزوی کسب مدال جهانی در این ماده در کشور همچنان ادامه داشته باشد. ایران با 7 بوکسور در این مسابقات شرکت کرد.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

* ارتش با کلاس جهانی

تیم ملی ایران پس از چندین سال و بیش از یک دهه قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اردوی مشترکی را با تیم ملی ازبکستان یکی از قوی‌ترین تیم‌های جهان برگزار کرد تا اتفاق خوبی در تاریخ بوکس ایران رقم بخورد. این اردو در کمپ ازبکستان با تیم های الجزایر و قزاقستان برگزار شد.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

* دو بار فینالیست آسیایی پس از نزدیک به دو دهه

شاگردان علیرضا استکی در مسابقات قهرمانی آسیا 2021 امارات نمایش خیره کننده ای به دست آوردند و پس از گذشت نزدیک به دو دهه، تنها بت مدال آور قاره کهن را برای تیم ملی، خانواده ایرانی شکستند. ایران با کسب 4 مدال (2 نقره و 2 برنز) کار خود را در این مسابقات انجام داده است.

مدال آوران ایران در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا به شرح زیر است:
دانیال شهبخش 60 کیلوگرم (مدال نقره)
میثم قشلاقی در وزن 81 کیلوگرم (مدال نقره)
وزن 75 کیلوگرم شاهین موسوی (برنز)
پوریا امیری بالای 91 کیلوگرم (برنز)
– ایران با 8 بوکسور در این مسابقات شرکت کرد.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

خداحافظی المپیک با یک پیروزی

تیم ملی بوکس ایران متشکل از 57- کیلوگرم دانیال شهبخش و 75- کیلوگرم شاهین موسوی به المپیک 2020 توکیو اعزام شدند که در این دیدارها شهبخش پیروز و شکست خورد و موسوی تنها یک باخت به ثمر رساند.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

* درخشش جوانان و جوانان آسیایی با 10 مدال

تیم های بوکس نوجوانان ایران که با هدایت رضا مهدی پور راهی مسابقات قهرمانی آسیا شده اند با کسب 10 مدال به رکورد خیره کننده ای دست یافته اند. در این مسابقات هیربد اسلامی نماینده وزن 75 کیلوگرم جوانان با کسب طلای عالی توانست پس از یک دهه طلای بوکس ایران را در دسته جوانان آسیا کسب کند.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

الامی

مدال آوران ایران در این رقابت ها:
اسلام ترکیبی (طلای نوجوانان)
علی اصغر افشاری و عیسی فردین (نقره جوانان)
پوریا سعیدی اصل، محمد پارسی، ابوالفضل فریدی، آرین ساعدپناه و مهدی جشنی (همکار جوانان)
علیرضا براتعلی پور و محمدمهدی مصباحی (نوجوانان)

* راسته تاریخی شاهبخش در صربستان

تیم ملی بوکس ایران که 10 بوکسورش در مسابقات جهانی صربستان با سرمربیگری علیرضا استکی به رقابت می پردازند، در نهایت با 10 برد و یک مدال برنز به رکورد قابل قبولی نسبت به دوره های قبلی مسابقات جهانی دست یافت. این در حالی است که مدال برنز شهبخش در دسته 60 کیلوگرم اولین مدال بوکس ایران در تاریخ رقابت های جهانی برای اهالی این رشته است که در این دوره شاهد تاریخ سازی در جهان هستند. او شانس خود را برای راهیابی به فینال به دلیل آسیب دیدگی ابرو در مرحله یک چهارم نهایی از دست داد.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

* ثوری را در پست ریاست فدراسیون حفظ کنید

شنبه 18 آذر 1400 بود که انتخابات ریاست فدراسیون بوکس برگزار شد و طبق کنگره، ثوری به عنوان رئیس این رشته برای چهار سال آینده انتخاب شد. ثوری و روح الله حسینی دو نامزد انتخاباتی هستند.

شروع بد، پایان روشن؛  بیوگرافی بوکسور

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.