شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

[ad_1]

جنگ جهانی دوم صدمات جبران ناپذیری به دنیای هنر و فرهنگ وارد کرد. موزه‌ها و گالری‌ها برای همیشه از داشتن برخی از شاهکارهای هنری بی‌بدیل محروم شده‌اند و متخصصان هنر سال‌ها صرف کشف آثار هنری گمشده خود کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، جهان در جنگ جهانی دوم شاهد سرقت و غارت گسترده آثار هنری بود. خوشبختانه اکثر این آثار توسط گروهی موسوم به «مردان آثار ماندگار» مرمت شده اند. با این حال، بسیاری از این آثار هنری هنوز مفقود هستند. امروزه تلاشی جهانی برای شناسایی آثار هنری غارت شده توسط نازی‌ها و بازگرداندن آن‌ها به صاحبان اصلی‌شان انجام می‌شود.

در اینجا برخی از مهم ترین آثار هنری که در طول جنگ جهانی دوم از بین رفته یا از بین رفته اند و توسط Daily Art فهرست شده است:

«پرتره مرد جوان» اثر «رافائل».

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

این نقاشی مشهورترین اثر هنری لهستانی است که از زمان جنگ جهانی دوم آسیب دیده است. تابلوی “پرتره یک مرد جوان” غ از یک مجموعه خانوادگی در کراکوف دزدیده شد و در سال 1939 در موزه هیتلر قرار گرفت. وقتی جنگ تمام شد، نقاشی ناپدید شد، اما هر چند وقت یکبار. چند ماه بعد شایعاتی منتشر شد که جایی در دنیا پیدا شد

«نقاش در مسیر کار» اثر ونسان ون گوگ

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

نقاشی ون گوگ توسط نازی ها دزدیده شد و بعداً در بمباران شهر ماگدبورگ آلمان گم شد.

«صلیبیون» اثر گوستاو کوربه

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

این نقاشی در طول جنگ جهانی دوم به همراه 154 تصویر دیگر در حین انتقال به قلعه ای در نزدیکی درسدن توسط بمباران متفقین در فوریه 1945 از بین رفت.

“تالار کهربا” اثر آندریاس شلاوتر

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

اتاقی در کاخ کاترین نزدیک سن پترزبورگ وجود دارد که با کهربا، آینه و طلا تزئین شده است. تزئینات اتاق در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شد و در سال 2003 بازسازی شد.

این اتاق در طول جنگ جهانی دوم توسط گروهی از سربازان نازی که غارت شدند و برای بازسازی و نمایش به کونیگزبرگ برده شدند تزئین شد. وضعیت فعلی این اتاق ناشناخته است.

«پرتره ترودو اشتاینر» اثر گوستاو کلیمت

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

این پرتره دختر جنی اشتاینر، کلکسیونر اهل وین است. این پرتره نیز پس از فرار اشتاینر به اتریش در سال 1938 توسط نازی ها غارت شد. این پرتره بعداً در سال 1941 به یک فرد ناشناس فروخته شد و از آن زمان هرگز دیده نشده است.

“Piazza Santa Margarita” اثر Canalto

شاهکارهای گمشده در جنگ جهانی دوم

این نقاشی منظره که توسط Canalto خلق شده بود بخشی از یک مجموعه خصوصی بود که پس از فرار صاحب آن به هلند در سال 1940 توسط نازی ها مصادره شد. برخی از آثار این مجموعه به وارثان صاحب اصلی آن بازگردانده شده است، اما کارآگاهان هنر هنوز در جستجوی پرتره هستند

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.