شاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواند

[ad_1]

شمسی فضل اللهی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو در روز بزرگداشت فردوسی و دفاع از زبان فارسی با حضور معاون صدا به شاهنامه خوانی پرداخت.

در ویدئوی زیر شاهنامه خوانی این هنرمند را که به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است را مشاهده می کنید:

به گزارش ایسنا، علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صدا و سیما به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی و دفاع از زبان فارسی بر اهمیت ویژه زبان و ادبیات فارسی در رادیو صدا و سیما تاکید کرد و گفت: باید مادرمان را محدود نکنیم زبان فقط یک روز یا یک هفته

همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان و ادبیات فارسی، علی بخشی زاده معاون صدا به اهتمام ویژه کارکنان رادیو در این زمینه اشاره کرد و گفت: مشخصا نمی دانند. روز و یکی از علایق اصلی آنها توجه به زبان و ادبیات فارسی بود. من باید برنامه های مختلفی را به طور منظم در طول سال به این امر اختصاص دهم.

وی ادامه داد: در همین راستا و در نتیجه این طرح بیش از 187 عنوان در قالب 50 برنامه در 90 ساعت در تمامی شبکه های رادیویی به گوش مخاطبان خواهد رسید.

شاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواند

بخشی زاده با تاکید بر اینکه معرفی دین مبین اسلام به زبان مادری انجام می شود، به لزوم پرداختن به این میراث معنوی و ارزشمند در هر سطح اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین تعداد برنامه با 12 عنوان و در رادیو فرهنگ تولید می شود. در قالب 41 برنامه و شبکه های دیگری وجود دارد که بنا به رسالت خود برنامه های مختلفی در این زمینه پخش می کنند که برخی از آنها کاملا تخصصی و برخی برای مخاطب عام طراحی شده اند.

معاون وزیر در پایان ابراز امیدواری کرد که آحاد جامعه و همه ارگان ها و سازمان ها به زبان مادری خود توجه داشته باشند نه اینکه فقط یک روز در هفته از آن محافظت کنند.

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، بزرگ ترین حماسه سرای ایران و مدافع زبان و ادب فارسی است.

شاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواندشاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواندشاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواندشاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواندشاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواندشاهنامه در روز بزرگداشت فردوسی فضل اللهی می خواند

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.