سقوط 3000 گردشگر در جشنواره گل های امیریه دامغان

[ad_1]

ایسنا/ سمنان شهردار امیریه و دبیر سیزدهمین جشنواره گلتان از برنامه ریزی برای استقبال از 3000 گردشگر در این جشنواره خبر داده اند.

منصور بانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: سیزدهمین جشنواره ملی گل ها 15 و 18 اردیبهشت ماه در منطقه تاریخی قلعه امیریه برگزار می شود.

امیر گلیه دبیر سیزدهمین جشنواره کودک غلتان با بیان اینکه این جشنواره در این دو روز برگزار نمی شود، افزود: پیش بینی می شود حداقل 100 نفر باشد که نوزاد برای حضور در جشنواره سیزدهم ثبت نام کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون 30 کودک برای حضور در این جشنواره ثبت نام کرده اند، اضافه کرد: سیزدهمین جشنواره گلتان مانند سال های گذشته در دو روز متوالی برگزار می شود.

شهردار امیریه از این جشنواره به عنوان جشنواره مردمی یاد کرد و تصریح کرد: مراسم غلتاندن نوزادان در گل محمدی با مشارکت مردمی مردم امیریه برگزار می شود.

وی گفت: برپایی نمایشگاه صنایع دستی، بافندگی، صنایع بسته بندی پسته و آجیل، بازدید از گلزارها و مراسم گلچینی، اجرای بازی های بومی محلی، اجرای سنت های موسیقی و برنامه های متنوع از دیگر برنامه های سیزدهمین جشنواره است.

شهردار امیریه با اشاره به قرار گرفتن گلزارهای محمدی در این شهر افزود: فضای سبز شهر امیریه 8 هکتار و تعداد گلزارهای محمدی در این شهر یک هکتار است که این امر باعث افزایش سطح زیر کشت می شود. گل محمدی.

سقوط 3000 گردشگر در جشنواره گل های امیریه دامغان

وی ادامه داد: روزانه 30 تا 35 کیلوگرم گل محمدی از این باغات برداشت می شود. علاوه بر این، برداشت گل ها دو هفته طول می کشد.

دبیر سیزدهمین جشنواره غلتاندن گل امیریه با بیان اینکه مراسم غلتاندن گل های تازه متولد شده از قدیم الایام به عنوان یک سنت دیرینه در امیریه برگزار می شد، گفت: غلتاندن گل نوزادان را بیشتر به گل عادت می کند. به علاوه در بزرگسالی نسبت به گل ها حساس نخواهند شد.

به گزارش ایسنا، مراسم گل گردانی یکی از سنت های دیرینه دامغان و به ویژه امیریه است که معمولاً در اولین بهار زندگی کودک و در زمانی که گل های محمدی شکوفه می دهند، برگزار می شود. مردم این کشور بر این باورند که انجام این آیین برای نوزادان طراوت، طراوت و سلامتی را برای آنها به ارمغان می آورد.
در این مراسم سنتی که رکورد ملی نیز به دست آورده است، بانوان با صلوات خوانی حضرت محمد (ص) و شعر خوانی، شیرخواران زیر یک سال را در پارچه سفیدی که قیمه در آن وجود دارد، گل محمدی قرار می دهند. پرتاب می کنند و مشغول هستند. در این مراسم زنان و مادران نوزاد را در میان گل های محمدی غوطه ور می کنند و به شعرخوانی و اجرای موسیقی محلی می پردازند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.