ستاره شمشیربازی روسیه المپیک را تحریم کرد

[ad_1]

قهرمان شمشیربازی زنان جهان و المپیک روسیه اعلام کرد که از حضور در بازی های المپیک، مگر اینکه با پرچم کشورش برگزار شود، خودداری می کند.

به گزارش ایسنا، سوفیا ولیکایا، ستاره شمشیربازی روسیه، گفته است که قصد دارد المپیک را تحریم کند، مگر اینکه به او اجازه داده شود با پرچم و سرود کشورش در مسابقات شرکت کند.

ولیکایا، قهرمان دونفره المپیک و برنده چندین دوره مسابقات جهانی، یکی از مشهورترین شمشیربازان است که به توصیه کمیته بین المللی المپیک برای اعمال محدودیت های بیشتر برای ورزشکاران روسیه پس از آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین پاسخ داده است.

در گذشته نه چندان دور، حق ورزشکاران روسیه برای رقابت با پرچم و سرود ملی خود به دلیل اتهامات مربوط به نقض دوپینگ محدود شد. انتظار می رود این وضعیت در دسامبر سال جاری به پایان برسد. در آخرین بازی های المپیک زمستانی پکن، ورزشکاران روس زیر پرچم کمیته المپیک روسیه (ROC) به رقابت پرداختند.

سوفیا ولیکایا در مورد ممنوعیت ورزشکاران روسی گفت: همه باید برابر باشند و زیر پرچم کشورشان رقابت کنند. اکنون جنبش المپیک سوال بزرگی را مطرح کرده است و تا زمانی که شرایط مساوی ایجاد نشود در المپیک حضور نخواهم داشت.

ولیکایا 36 ساله پرچمدار روسیه در مراسم افتتاحیه المپیک در توکیو بود و رهبری تیمی با پرچم سفید منقش به آرم کمیته المپیک روسیه را بر عهده داشت. او همچنین مدال طلای مسابقات تیمی و همچنین مدال نقره انفرادی را کسب کرده است. او همچنین مدال نقره المپیک ریو برزیل را به دست آورد تا به مدال نقره ای که در لندن در سال 2012 کسب کرده بود اضافه شود.

در نوامبر 2016، او به عنوان عضو کمیته دو و میدانی کمیته المپیک روسیه انتخاب شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.